[WIDEO] Grupa wsparcia „W Nas jest siła” z Dzierzgonia organizuje pomoc dla pogorzelców z Wartul.

1
4400

W dniu dzisiejszym doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Wartulach, z ogniem na miejscu walczyło szczęść zastępów straży pożarnej. W wyniku pożaru nikt z domowników nie odniósł obrażeń, jednak dach nad głowa straciło 11 osób. Pogorzelcy mają przed sobą trudne chwilę, bowiem jutro będą chować bliska osobę, na domiar złego dziś stracili wszystko co mieli.

Jak powiedział nam wójt Starego Dzierzgonia Marek Turlej, gmina udzieli wszelkiej możliwej pomocy. Prawdopodobnie część poszkodowanych znajdzie schronienie u bliskich i znajomych, gmina udostępni też możliwość skorzystania z lokalu komunalnego.

Miejski ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Dzierzgoniu zorganizował również zbiórkę potrzebnych rzeczy dla poszkodowanych. Do akcji gromadzenia darów dla poszkodowanych włączyła się również nasza gmina, za sprawą dzierzgońskiej Grupy Wsparcia „W nas jest siła”.

Wszelkie informacje na temat wsparcia dla poszkodowanych można uzyskać w GOPS w Starym Dzierzgoniu oraz na facebooku gruby wsparcia „W nas jest siła”.

Potrzebne są:

Odzież (szczególnie kurtki) i buty dla chłopców
buty 35 kurtka 146, 36-158, 42-170, 44-170 oraz dziewczynka 37-158, bielizna, skarpety, łóżka, meble.

Wszystkie niezbędne artykuły prosimy o dostarczanie do Grupy Wsparcia „W nas jest siła”.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
prawdziwy pies Recent comment authors
prawdziwy pies
Gość
prawdziwy pies

jest jakiś numer konta , chętnie pomogę. poproszę info na [email protected]