Będzie podwyżka dla pielęgniarek i ratowników medycznych. Jest porozumienie!

0
492

Jak poinformowało Radio Gdańsk, pracownikom sztumskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego udało zawrzeć się porozumienie w sprawie podwyżek. Przypomnijmy że na początku grudnia pracownicy SOR-u złożyli wypowiedzenia ze świadczenia pracy. [PISALIŚMY WCZEŚNIEJ]

Powodem takiej decyzji były zarobki. Jak podaje Radio Gdańsk „Dzięki kompromisowi utrzymana zostanie ciągłość pracy SOR-u, co umożliwi zaplanowanie pracy na kolejne miesiące. Dyrekcja zaakceptuje wycofanie wypowiedzeń, jeśli pracownicy będą chcieli dalej pracować w sztumskim szpitalu.

– Otrzymałam informację, że personel, który złożył wypowiedzenia, przystał na propozycję dyrekcji. Nadzieja na wypracowanie kompromisu stała się faktem. Pacjenci będą więc bezpieczni. Oczywiście jeżeli osoby, które złożyły wypowiedzenia, chcą zostać z nami, wyrażę zgodę na cofnięcie tych wypowiedzeń – powiedziała nam Marzanna Kaczanowska, dyrektor szpitala w Sztumie.

Szpitalny Oddział Ratunkowy działa w sztumskim szpitalu od lipca 2017 roku. W skład personelu dyżurującego 24 godziny wchodzi dwóch lekarzy, dwie pielęgniarki i dwóch ratowników medycznych”


DODAJ KOMENTARZ:

avatar