Jarmark Bożonarodzeniowy w Dzierzgoniu

1
1336

Tradycyjnie w Dniu Świętego Mikołaja, 6 grudnia pod Urzędem Miasta w Dzierzgoniu organizowany jest Kiermasz Świąteczny połączony z rozświetleniem choinki. Tegoroczna impreza była wyjątkowa, wszystko za sprawą akcji zbierania środków przez Nieformalną grupę wsparcia „W nas jest siła” dla Angeliki walczącej z pląsawicą oraz dla Kacpra, na dalszą rehabilitację.

Na straganach usytuowanych przy Urzędzie Miejskim było można zakupić wspaniałe wyroby przygotowane przez stowarzyszenia oraz lokalne firmy. Po mimo niepogody mieszkańcy tłumnie przybyli na tegoroczny jarmark. Ekipa Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury przygotowała dla wszystkich wspaniały barszcz czerwony, który dodatkowo rozgrzewał atmosferę. Ponadto na wszystkie grzeczne dzieci czekał nie kto inny jak Święty Mikołaj, z którym można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Na scenie zaprezentowały się dzieciaki ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Dzierzgoń. Zaś o godz 16 burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun złożyła życzenia mieszkańcom gminy i w towarzystwie Posła na Sejm Kazimierza Smolińskiego rozświetliła dzierzgońską choinkę.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Gość Recent comment authors
Gość
Gość
Gość

Co to są Szkoły Powystawowe???