PILNE: Szymon Hołownia ogłosił start w wyborach prezydenckich

1
746

Na ten moment czekali wszyscy, którzy obserwują polską scenę polityczną! Dzisiaj znany dziennikarz Szymon Hołownia ogłosił, że wystartuje w wyborach prezydenckich. Gwiazdor telewizyjny poinformował o swojej decyzji w Gdańsku.

Szymon Hołownia niedawno pożegnał się z programem “Mam Talent”, który przez lata współprowadził. To właśnie jako gwiazda programu znany jest Hołownia, ale nie tylko. to także autor książek poświęconych tematyce kościelnej, zna się na rzeczy, bo sam był kiedyś w zakonie. Dwukrotnie przebywał w nowicjacie dominikanów.

Teraz jednak jego życie wygląda zupełnie inaczej, Hołownia ma żonę i malutką córeczkę. Do tej pory nie mieszał się w wielką politykę, choć często komentował najważniejsze sprawy społeczne i polityczne, nie oszczędzając władzy.

Od pewnego czasu pojawiały się informacje, że Hołownia będzie startował w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Dziś oficjalnie tą decyzją potwierdził. Czy zatem Hołownia, zagrozi Andrzejowi Dudzie?

Oświadczenie Hołowni poprzedził krótki film “My – łączy nas znacznie więcej”, w którym poinformowano, że ponad 70 proc. Polaków uważa, że prezydentem Polski może być ktoś, kto nigdy wcześniej nie zajmował się polityką.

– Dlaczego Teatr Szekspirowski? Żeby zakończyć hamletyzowanie: kandyduje czy nie kandyduje. Dlaczego Gdańsk? Bo tu dobrze jest coś zacząć. Ale i dlatego, że prawie rok temu zobaczyliśmy coś, co spowodowało, że coś w nas pękło: Polak zabił Polaka. Tu zaczęło się burzenie wspólnoty. Ale w szoku nie można tkwić za długo – mówił Hołownia.

Szymon Hołownia mówił, że żyje w świecie miliona szans, ale i w takim, w którym zaraz zabraknie wody w rzekach, w którym miliard ludzi głoduje mimo nadprodukcji żywności. – W Polsce z kolei nie skończyły się jeszcze lata 90., czas polityki prowadzonej siekierą. Ale mamy XXI wiek, w którym politykę prowadzi się nie siekierą, a skalpelem – mówił.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kosciol Recent comment authors
Kosciol
Gość
Kosciol

Państwo kościelne