[WIDEO] Dziecięcy Klub „Promyczek” otwarty!

0
1273

W piątek 6 grudnia uroczyście został otwarty dzierzgoński Klub Malucha „Promyczek” mieszczący się przy ul. Spokojnej 4. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z narodowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „MALUCH+” 2019 oraz budżetu gminy Dzierzgoń.

Uroczystego otwarcia dokonali rodzice dzieci które będą uczęszczać do klubu, burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dzierzgoniu Ryszard Świder oraz Poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński.

Wartość inwestycji wynosi 939.522.81 zł. Dzięki pozyskanym środkom udało się realizować inwestycje polegającą na budowie nowego budynku Klubu Dziecięcego Promyczek przy ulicy Spokojnej w Dzierzgoniu. Budynek jest w pełni przystosowany pod swoje statutowe działanie, czyli zapewnienie dziennej opieki dzieciom od 1 do 3 roku życia. Budowa obiektu o powierzchni prawie 180 m2 trwała od końca czerwca do połowy października. Docelowo w Klubie przebywać będzie 20 dzieci.

Jak podkreśla Wioletta Żuchowska kierownik Klubu Dziecięcego „Promyczek” – rekrutacja dzieci trwa cały rok. Zapraszamy rodziców każdego dnia do odwiedzenia nas w Dzierzgoniu przy ul. Spokojnej, gdzie wyspecjalizowana kadra zajmuje się dziećmi.

Zapraszamy do wideorelacji.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar