Gmina nie sprzedaje budynku przy ul. Żurawia w Dzierzgoniu.

0
2269

Jak udało nam się ustalić, władze gminy Dzierzgoń zdecydowały że nie będą dalej ogłaszać przetargu na zbycie nieruchomości położonej przy ul. Żurawia w Dzierzgoniu. Wszystko za sprawą zbyt niskiej ceny jaką dawali zainteresowani w postępowaniu przetargowym. Przypomnijmy, że miasto żądało za działkę wraz nieruchomością 300 tys zł w pierwszym postępowaniu, zaś w drugim gmina była zmuszona zejść z ceny do blisko 200 tys zł.

Jak tłumaczy nam burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun – cena za działkę wraz z budynkiem poniżej 200 tys zł, jest nieopłacalna dla gminy. I trzeba było zrezygnować z planu sprzedaży. Środki pozyskane ze sprzedaży miały bowiem zostać przeznaczone na kupno mieszkań komunalnych dla rodzin, które zamieszkiwały posesje przy Żurawia.

W chwili obecnej została podjęta decyzja o dalszym eksploatowaniu budynku przez najemców. Jak zapewnia burmistrz, gmina postara się wyremontować budynek tak, aby nadawał się do użytkowania, jednak nowi najemcy będą musieli we własnym zakresie remontować te mieszkania, o czym każdy z lokatorów podpisujący umowę jest poinformowany.

Przypomnijmy że, budynek przy ul. Żurawia pochodzi 1910 roku. Posiada trzy mieszkania które w chwili obecnej, zamieszkuje jedna rodzina. Jak udało nam się ustalić wkrótce do kolejnego mieszkania planuje wprowadzić się kolejna. Na chwilę obecną w budynku zostały wykonane prace związane z uzupełnieniem ubytków.

Jeżeli pozwoli na to sytuacja materialna gminy, to budynek w najbliższych latach może doczekać się remontu.

[PISALIŚMY WCZEŚNIEJ]

DODAJ KOMENTARZ:

avatar