Podejrzewany o kradzieże sklepowe w rękach policji

0
747

25-latek odpowie za kradzieże sklepowe, których dokonywał w jednym z sztumskich marketów. Ze sklepowych półek zabrał m.in. Alkohole oraz artykuły spożywcze. Przedstawiciel sklepu wycenił wartość poniesionych strat na kwotę prawie 1500 zł. Kradzież cudzego mienia zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie pracowali nad sprawą kradzieży w jednym z sztumskich marketów do których doszło w sierpniu br. Stróżę prawa ustalili i zatrzymali 24-letniego sprawcę tego przestępstwa. Okazało się, że młody mężczyzna kilkukrotnie przychodził do sklepu zabierał z półki alkohol I artykuły spożywcze, a następnie niezauważony wychodził ze sklepu nie płacąc za zabrany towar. Łącznie wartość poniesionych strat przedstawiciel marketu wycenił na kwotę blisko 1,5 tys. zł.

Podejrzany o kradzieże mieszkaniec Sztumu w piatek usłyszał zarzuty. W czasie przesłuchania wyjaśnił, że sprzęty skradzione rzeczy sprzedawał, a pieniądze przeznaczał na codzienne potrzeby. Czeka go jeszcze rozprawa w czasie, której sąd zdecyduje, jaka kara będzie adekwatna do popełnionych przez 24-latka przestępstw. Zgodnie z przepisami karnymi może ona wynieść nawet 5 lat pozbawienia wolności.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar