Znaczne ilości narkotyków znalezione na jednej z posesji w Dzierzgoniu.

0
2938

W ręce sztumskich kryminalnych wpadł 33-latek oraz jego 30-letni znajomy. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, prokuratura wobec 30-latka zastosowała dozór policyjny.

Kryminalni sztumskiej komendy weszli na teren posesji należącej do 30-letniego mieszkańca Dzierzgonia. Mundurowi otrzymali informację, że mężczyzna może być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze przeszukali jego dom i znaleźli foliowy worek z zielonym suszem oraz białym proszkiem. Wstępne badanie testerem wskazało, iż jest to marihuana I amfetamina. Kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 70 porcji dilerskich tego narkotyku.

Na miejscu oprócz mężczyzny był również jego 33-letni znajomy. Okazało się, że w domu u kolegi 30-latka policjanci znaleźli dodatkowo kilka porcji dilerskich marihuany. Zabezpieczone środki trafia na szczegółowe badania.

Obydwaj mieszkańcy Dzierzgonia zostali zatrzymani I usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator wystosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku znacznej ilości narkotyków sprawcy grozi nawet do 10 lat więzienia.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar