Dzienny Dom Pobytu “Senior+” w Dzierzgoniu. Rozwiewamy wątpliwości mieszkańców!

1
1486

W ostatnim tygodniu w naszym mieście pojawiły się informacje na temat kolosalnych stawek za pobyt w nowo powstającej placówce dla seniorów Dziennego Domu Pobytu „Senior+”. Według wieści którą szerzą mieszkańcy opłata za osobę, która będzie korzystać z domu seniora miała by wynosić ponad 700 zł za miesiąc. Dla wielu osób w podeszłym wieku, oddanie połowy swojej emerytury bądź renty było by nie do przyjęcia.

Dlatego więc by rozwiać wszystkie wątpliwości postanowiliśmy sprawdzić projekt uchwały Rady Miejskiej w Dzierzgoniu na temat stawek za pobyt seniora w placówce. Według propozycji władz miasta wynika że koszt pobytu seniora uzależniony jest od jego dochodu. Warto też dodać w tym miejscu, że w cenie zapewnione jest korzystanie z usług opiekuńczych oraz wyżywienia.

Poniżej prezentujemy stawki jakie będą obowiązywać po przyjęciu uchwały przez Radę Miejską w Dzierzgoniu.

Opłata za pobyt w Dziennym Domu Pobytu Senior+ w Dzierzgoniu ustalana będzie po zakończeniu każdego miesiąca kalendarzowego i wnoszona będzie przez uczestnika w terminie do 10 dnia następnego miesiąca kalendarzowego. W szczególnie uzasadnionych przypadkach na wniosek osoby zobowiązanej do odpłatności Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu może częściowo lub całkowicie zwolnić z ponoszenia opłaty.

Projekt uchwały głosowany będzie 19 grudnia na sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anna Recent comment authors
Anna
Gość
Anna

No teraz można coś przeliczyć, bo na info podali że 700 zł od osoby, a tak to każdy sobie wyliczy co i jak. brawo.