[WIDEO] Radni komentują uchwalenie budżetu. Z wyjątkiem jednego..

35
4744

Uchwalenie budżetu Gminy Dzierzgoń na 2020 rok to główny punkt obrad radnych podczas sesji rady miasta, która odbyła się 19 grudnia o godz. 14.30. W zaplanowanych wydatkach na 2020 rok mają znaleźć się środki min. na poprawę dróg w naszej gminie.

Jak podkreśla Jolanta Szewczun, w przyszłorocznym planie finansowym jest dużo inwestycji, które mają służyć poprawie bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców. W czasie głosowania nie było niespodzianek, bowiem radni przyjęli budżet jednogłośnie.

Jak wiadomo, gmina Dzierzgoń planuje zaciągnąć również kredyt na prowadzenie tych wszystkich zadań oraz spłatę poprzednich zobowiązań. Kwota 1 mln 200 tys. złotych pozwoli na spłatę kredytów z ostatnich lat (m in. 2014-2018) – jest to powszechna praktyka w naszej gminie. Jak podkreślają władze planowany kredyt to wyraz gotowości gminy do koniecznych inwestycji a nie przejaw kłopotów gminy. Uchwala budżetowa ostatecznie została przegłosowana piętnastoma głosami.

A jak przyszłoroczny budżet oceniają sami radni?

Spytaliśmy radnych jak oceniają budżet oraz czy widza zagrożenia płynące z jego realizacji. Wszyscy zgodnie ocenili że budżet i jego założenia to dobry krok w stronę poprawy życia w naszej gminie, z wyjątkiem Radnego Grzegorza Murawskiego, który nie potrafił odpowiedzieć na pytanie dotyczące przeszłorocznego budżetu, prosząc tym samym przesłanie pytań na maila.

Czy to świadczy o jego nie wiedzy na temat podejmowanych uchwał? W każdym razie, jak wynika jasno z wyniku głosowania żaden radny nie był przeciwnym proponowanemu budżetowi na 2020 rok.

35
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
23 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
seniorseniorPodatnikStrażakStrażak Recent comment authors
Gość
Gość
Gość

Na początek to radnych zapraszam do szkoły podstawowej uczyć się poprawnej wypowiedzi. co to jest “yyyy nooo ten ten”? Zabrakło żeby jeszcze tylko padło “kur… no wiesz”. a Murawski Radny co? Człowieku jesteś RADNYM, nikt Cię nie pyta o status związku na facebooku. Poczytaj obowiązki radnego to będziesz wiedział co ci wolno a co musisz. Żenada. Na info grill trwa tylko czy w dobrą stronę? Mieszkańcy sami zdecydują.

To Tylko Ja
Gość
To Tylko Ja

To ja czegoś nie rozumiem? Wszyscy głosowali za przyjęciem uchwały budżetowej a na info jada że szykują się podwyżki. To o co Tu chodzi?

Atena
Gość
Atena

Do To Tylko Ja. Chodzi o to, że ci co piszą na Dzierzgoń info nie maja zielonego pojęcia kto ustala wysokość podatku. To rząd co rocznie ustala stawki podatku. Oczywiście gmina ma prawo do ich obniżenia, ale wiąże się to z ograniczeniem inwestycji. Z tego co sprawdziłem żadna z ościenny gmin tego nie robi. Mogą na to sobie pozwolić tylko bogate gminy co i tak tego nie robią. Dla przypomnienia : w gminie Dzierzgoń od 2012 roku tylko przedsiębiorcy mieli obniżone podatki ok. 12% o czym nawet opozycja nie pisze. Należy również wskazać, że Burmistrz w uzasadnionych przypadkach taki podatek… Czytaj więcej »

senior
Gość
senior

a niby dlaczego bogaty przedsiębiorca ma mieć obnizony podatek, zaraz powie że zatrudnia ludzi ale zapomina że to ludzie na jego dobrobyt pracują

Dzierzgoń
Gość
Dzierzgoń

Grzesiu idz precz… daj już sobie siana i siedz w kanciapkie.

Szpak
Gość
Szpak

Dobrze zrobiony materiał. Mozna zobaczyć co mówią radni, a nie czytać co myśli redaktor portalu dzierzgon info. brawo. Jechać z nimi.

gość
Gość
gość

Bożeee co oni mówią? Rafała to chyba na dachu przewiało.

gość
Gość
gość

Słuchajcie sprawa jest, nie stać mnie na fajki a słyszałem że gdzieś na sztuki można w centrum kupić, ktoś coś?

gość 2
Gość
gość 2

Zaczyna się wojenka portali? ok. Tu wiem że kaczor pisze. A tam?

Kolega z pracy
Gość
Kolega z pracy

Ta Ci radni to siedzą tylko dla kasy, skro jest tak dobrze to co Rafałek z ucha wali na portal że jest tragedia? No chyba faktycznie na dachu dachówką dostał hah

Jedenjedyny
Gość
Jedenjedyny

A słyszeliście jak z Rafałkiem jadą w pracy? Haha nawet praktykant z ZS mówi do niego „Pal gumę z dachu” haha. A sam byłem świadkiem jak na lewiatanie robili dach i Rafał stał i pilnował młodego, a ten do niego weź idź zobacz czy Cię nie ma w aucie haha. Ot taki fachowiec

Zyz
Gość
Zyz

Drodzy państwo nie bądźmy jak komentujący na drugim portalu, którzy obrażają kogo popadnie kto nie jest z nimi. To jest życie prywatne Pana Rafała i nikogo nie powinno to obchodzić kto jak się do niego zwraca. Powyższy komentarz porostu nie przystoi.

Nie zależny
Gość
Nie zależny

Takie osoby jak Ty nie powinny pisac na tym forum zadnej litery . nawet kropki ani przecinka. Widac ze jestes pustym czlowiekiem zarzywajacym za duzo środków odurzających. Idz na dach i pilnuj zeby gołębie nie zasrały kurtki Pana Rafała .

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Mmnie to ogólnie bawia takie akcje, bo ci radni jedyne co wiedza to czym różni się kartofel od ziemniaka. Pod warunkiem że ugotowany

Nick1
Gość
Nick1

Do tego kabaretu brakuje jeszcze elki. I program mam talent gotowy

Zawadzkiego
Gość
Zawadzkiego

A ja poruszę jeden ważny aspekt, nie śadziłam że to napiszę. Ale Pani Grzegowska po raz pierwszy mnie pozytywnie zaskoczyła. Zwrot w dobrą stronę? brawo

zbulwersowany
Gość
zbulwersowany

List od “mieszkańców” zgarnia wszystko. Tupet Radnego Rafała to żenada. Człowieku, poczytaj przepisy a potem rób takie akcje. Skandal. My mieszkańcy jesteśmy dumni ze strażaków. Ty spisz w domu wygodnie kiedy oni narażają swoje zycie dla drugiej osoby. ale co Ty możesz człowieku wiedzieć o tym, jak jesteś jak jarek kaczyński w stanie wojennym wolisz się wyspać.

senior
Gość
senior

ach jak widać po wypowiedziach jaki poziom reprezentują soimi wypowiedziami niektórzy radni wstyd, kto ich wybrał do rady ale zapytania dolłujące strażaków to potrafią przeczytać chociaż z jąkaniem , szkoda strażak strażakom, kochani prawdziwi strażacy jesteśmy z wami

Strażak
Gość
Strażak

Wiadomo do jakiej jednostki trafi nowe auto strażackie?

senior
Gość
senior

na pewno do Dzierzgonia

Strażak
Gość
Strażak

Ok?

Strażak
Gość
Strażak

Ale Dzierzgoń posiada nowy samochód strażacki. Może teraz pora pomyśleć o bagardzie

Strażak
Gość
Strażak

Z tego co wiem to OSP Dzierzgoń posiada nowe auto.
Może warto pomyśleć o innych Jednostkach

Gość
Gość
Gość

Na pewno nie do was

Magda
Gość
Magda

Opozycja dobra, przed komputerem przy zgaszonym świetle.

Iwonka
Gość
Iwonka

Taa a jak byli u władzy to wszystko cacy. a inwestycji brak.

Japa Koniu
Gość
Japa Koniu

Ta ten cały Radny Rafał to taki “Jan Szyszko” dostał kopertę od mieszkańca i przekazał ją dalej. Lol lepszej ściemy to nie słyszałem nawet z amber gold.

Karol
Gość
Karol

Murawskiemu to się chyba poradniki pomyliły, potwierdzenie nadania paczki możesz sobie wysłać na e-mail – więcej szacunku Grzesiu.

romek
Gość
romek

Drogi redaktorze dlaczego nie spytałeś o budżet radnych rolników lub byłych rolników. Osobiście jestem ciekaw ich opinii. Bez obrażania nikogo, ale taka “jednomyślność” kojarzy mi się z epoką poprzednią .Czasami warto posłuchać uwag osób mających inne zdanie.
Tym niemniej życzę P. Burmistrz i Radzie pomyślnych wiatrów.

Japa Koniu
Gość
Japa Koniu

Strażacy zaorali kafli z dzierzgon info, tylko jełopy nie rozumieją sytuacji. i dalej piszą o wozeniu się.

Ja ja
Gość
Ja ja

Słuchajcie to co z tymi fajkami? ktoś coś?

Antyzbyszek
Gość
Antyzbyszek

jestem za kredytem, niech to miasto się rozwija. Bo sam kram to nie wszystko.

senior
Gość
senior

jak usłyszałem że duże firmy mają obniżony podatek o 20% to mnie poniosło, niby dlaczego? a później się chwalą jak to pomagają innym ,sluszna decyzja że nie będzie obniżki podatku dla dużych przedsiębiorstw. I tak na marginesie , jak to się ma do wypowiedzi że podatki trzeba płacić a samemu korzysta się z 20% ulgi, ot takie małe zakłamanie rzeczywistości.

senior
Gość
senior

pomyłka 12% ale to i tak dużo

Podatnik
Gość
Podatnik

Teraz dopiero się zacznie