[WIDEO] Otwarcie Domu Dziennego Pobytu Senior + w Dzierzgoniu.

4
1010

W piątek odbyło się uroczyste otwarcie Domu Dziennego Pobytu Senior + w Dzierzgoniu. W uroczystościach wzięli udział seniorzy, wykonawcy budowy oraz władze gminy Dzierzgoń i zaproszeni goście. Dom Dziennego Pobytu Senior + to miejsce stworzone z myślą o ludziach starszych , schorowanych a przede wszystkim samotnych, którzy do tej pory nie mieli szansy korzystać z takich usług.


Miejsce stworzone dla seniorów znajduje się w budynku szkoły przy ulicy Traugutta 13 w Dzierzgoniu. Cała realizacja polegała na adaptacji budynku do potrzeb osób starszych posiadających ograniczenia ruchowe. Wnętrza zachwyciły seniorów przybyłych na uroczyste otwarcie. Znaczne prace wewnątrz pozwoliły na utworzenie m.in. pokoju do relaksu, jadalni z kuchnią, pokoju pielęgniarskiego, łazienki oraz sali ruchowej. Zakupiono także niezbędne meble oraz wyposażenie do każdej z sal.

To miejsce dostosowane dla seniorów, którym będziemy w stanie zapewnić całodzienną 8-godzinną opiekę, wyżywienie oraz profesjonalne zajęcia rozwijające zdolności psychoruchowe, pamięć i koncentrację. Na to miejsce dzierzgońscy seniorzy czekali 10 lat – mówiła podczas spotkania Burmistrz Jolanta Szewczun.

Gmina Dzierzgoń zrealizowała to zadanie dzięki uzyskanemu wsparciu z Programu Senior + 2019 z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wartość inwestycji to ponad 525 tysięcy złotych, a otrzymane dofinansowanie to kwota 288.464,01 zł.


To miejsce ma służyć osobom starszym, schorowanym a przede wszystkim samotnym, które do tej pory nie miały szansy korzystać z takich usług.
Pobyt oraz wyżywienie w Domu Dziennego Pobytu Senior + będą odpłatne. Na sesji Rady Miejskiej, 19 grudnia radni podjęli uchwałę dot. zasad odpłatności. Kwoty zostały dostosowane i zróżnicowane według realnych dochodów naszych mieszkańców.

Usługa będzie bezpłatna dla osób, których dochód na osobę netto nie przekracza 701,00 złotych. Opłata miesięczna w kwocie 105,00 złotych będzie dla osób samotnie gospodarujących przy dochodzie netto na osobę do 1051,50 zł. Natomiast maksymalna miesięczna opłata w kwocie 350,00 złotych będzie dotyczyła osób, których dochód jest wyższy niż 2453,51 złotych na osobę w rodzinie.

To bardzo niskie koszty jakie udało nam się skalkulować, aby zapewnić wsparcie i opiekę osobom starszym. Nabór wciąż trwa zapraszamy wszystkich chętnych.

4
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AdamTadamseniorPro Recent comment authors
Pro
Gość
Pro

Na wnętrze został wykonany projekt?!
Kto co?!?
Jakaś pomyłka chyba, szkoda słów.
Owszem czysto, jasno. Ale płacić komuś za taką „wizje”….

senior
Gość
senior

kobietki wyglądacie kwitnąco

Tadam
Gość
Tadam

Super inicjatywa, bo co jak co, mamy starzejace sie społeczeństwo. A negatywne komentarze pisza stare zgorzchniale wafle ze specjalem w reku. Pozdro cholota z info

Adam
Gość
Adam

Bardzo potrzebne miejsce dla naszych mieszkańców, gratuluje pomysłów i życzę władzom kolejnych inicjatyw. Niw słuchać krzykaczy, którzy piszą zza krzaka bo zżera ich zazdrość że obecne władze są tak operatywne i skuteczne w działaniu.