Wyjątkowe głosowanie. Przyszłoroczny budżet Gminy Dzierzgoń uchwalony jednomyślnie!

0
623

Niemal do rzadkości należą sytuacje, w których zwalczające się na co dzień ugrupowania radnych, w sprawie takiej jak budżet gminny mówią jednym głosem. Tak się stało w Dzierzgoniu. Normą stało się już, że moment uchwalania budżetu bywa najgorętszym w roku. Sesja rady podczas której uchwala się ten dokument zamienia się przecież najczęściej w gorący spór i okazję do długiej debaty. Tymczasem dzierzgońscy radni podczas głosowania jednogłośnie poparli budżet Gminy Dzierzgoń na 2020 rok.

Niemal wszyscy głosujący, tuż po zakończeniu sesji podkreślali, jak ważne i trudne wyzwania stoją przed gminą w przyszłym roku. Większość jednak podchodzi uchwalonego budżetu pozytywnie.

Zawarte w planie finansowym inwestycje w infrastrukturę drogową, to najczęściej podejmowany temat w wypowiedziach rajców. Ich zdaniem poprawa warunków drogowych to kluczowe zagadnienie dla rozwoju miasta i gminy, z tego tytułu akceptują planowane powiększenie zadłużenie gminy traktując je jako inwestycje.

Jak mówi Radna Wiesława Grzegowska: Myślę, że trzeba sobie życzyć żeby szło w dobrym kierunku i żeby wszystko było dobrze, a myślę że będzie dobrze. Myślę że trzeba sobie życzyć żeby dokonania były właściwe.

Radny Rafał Żemojdzin : Budżet jak budżet. Był ciężki, będzie ciężko, ale myślę, że sobie poradzimy. Jest dużo inwestycji drogowych jak pani burmistrz mówiła. Myślę że najważniejsze dla nas to są drogi, bo widzimy co się dzieje teraz jak są inwestycje na wiatrakach, co się dzieje na naszych gminnych drogach jest ciężko, dziury i koleiny. Myślę że poradzimy sobie jako radni i cała gmina.

Przewodniczący Rady Ryszard Świder: Wciąż mówiliśmy o infrastrukturze drogowej, że trzeba to robić że to jest podstawa naszej egzystencji tutaj jako miasta. dlatego też uważam że odważny budżet ale bardzo dobry. I wierzę w to głęboko że nasza pani burmistrz dobrze spożytkuje te środki.

Prócz poprawy infrastruktury drogowej w gminie budżet przewiduje także inne wydatki inwestycyjne. Miejmy nadzieję, że realizacja planowanego budżetu się powiedzie.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar