Martwy łoś znaleziony na drodze w Myślicach.

1
4123

W dniu dzisiejszym na drodze prowadzącej z Myślic do Giśla znaleziono martwego łosia. Prawdopodobnie w nocy doszło do zdarzenia zwierzęcia z pojazdem. Niestety tego zderzenia zwierzę nie przeżyło.

Na uwagę zasługuje również fakt, że osoba która zderzyła się z łosiem nie poinformowała o tym fakcie żadnej ze służb. Dopiero rano przypadkowy kierowca zauważył zwierze leżące na jezdni i poinformował o fakcie służby.

Na miejsce został wezwany patrol policji, który poinformował pozostałe służby o martwym zwierzęciu.

Po znalezieniu padłego zwierzęcia powinniśmy postępować według określonych zasad. Jeżeli to możliwe, należy oznakować miejsce znalezienia zwłok w celu ułatwienia ich odnalezienia przez właściwe służby. Trzeba powstrzymać się od dotykania padłego zwierzęcia i pozostawić je w miejscu znalezienia oraz zgłosić fakt znalezienia go do właściwego miejscowo powiatowego lekarza weterynarii lub najbliższej lecznicy weterynaryjnej, lub straży miejskiej, lub miejscowego koła łowieckiego bądź najbliższej jednostki policji.

W trakcie zgłoszenia należy podać miejsce znalezienia zwłok (np. charakterystyczne punkty orientacyjne lub współrzędne GPS), dane osoby zgłaszającej (w tym numer telefonu kontaktowego), ewentualnie stan zwłok (stan ewentualnego rozkładu, wyłącznie kości).

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marcelinka123 Recent comment authors
Marcelinka123
Gość
Marcelinka123

Straszne