Rekordowy finał WOŚP w Dzierzgoniu.

0
720

Jak co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Dzierzgoniu z wielkim rozmachem! Dzierzgoński Sztab zlokalizowany był w trzech miejscach, Dzierzgoniu, Nowinach oraz Mikołajkach Pomorskich.

Hasło 28. Finału WOŚP to „Wiatr w żagle”. 12 stycznia w całym kraju odbyła się największa w Polsce zbiórka publiczna. Na ulice wyszło ponad 120 tysięcy wolontariuszy zorganizowanych w 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zagranicznych. W samym dzierzgońskim sztabie pracowała ponad 50 osobowa drużyna wolontariuszy, którzy przygotowali moc atrakcji z okazji 28 Finału.

Dzierzgoński finał zainaugurował III Bieg na rzecz WOŚP zorganizowany przez stowarzyszenie Razem Dla Bruku, Nadwiślańską Fundację Rozwoju oraz Sekcję Lekkoatletyczną DKS Powiśle Dzierzgoń. Na linię startu zgłosiło się ponad 200 osób. Które wzięły udział w biegu na dystansie 5 i 13 km oraz marszu nordic walking.

Orkiestrowe granie w Dzierzgoniu rozpoczęło się równo o godz. 13.30 w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu, gdzie na mieszkańców czekały atrakcje przygotowane min. przez stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Dzierzgoniu, Loteria Fantowa oraz aukcje orkiestrowych gadżetów. Ta ostatnia cieszyła się bardzo dużym powodzeniem, ponieważ trwała ponad 2,5 godziny i do samego końca trzymała wszystkich w napięciu. Kwoty za jakie licytowano granty momentami przyprawiały wszystkich o zawrót głowy.

Kulminacyjnym momentem tegorocznego finału było światełko do nieba, jednak zanim w niebo zostały wystrzelone fajerwerki, mieszkańcy gminy Dzierzgoń uczcili minuta ciszy tragicznie zamordowanego Pawła Adamowicza, który rok temu w czasie 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zaatakowany na scenie gdańskiego finału.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar