Oprawcy kota nie trafią za kratki!

7
2983

Sąd Rejonowy w Kwidzynie nie uwzględnił wniosków o tymczasowe aresztowanie Michała B. i Klaudii Cz., którzy usłyszeli zarzuty znęcania się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna bił zwierzę metalową pałką, a kobieta nagrywała całą sytuację. Niedługo potem kot zmarł. Prokuratura zapowiedziała odwołanie od decyzji.

Wobec podejrzanych zastosowano środki wolnościowe: dozór policji i zakaz kontaktowania się ze sobą. Prokurator nie zgadza się z taką decyzją sądu i będzie składał zażalenie – przekazała Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Na filmie, który wykonała Klaudia Cz. widać, jak mężczyzna w Prabutach (woj. pomorskie) przez ponad minutę kilkanaście razy uderza pałką kota. Zwierzę próbuje ratować się ucieczką po schodach. Ostatecznie mężczyzna otwiera drzwi frontowe. Kot wybiega na dwór, ale oprawca rusza za nim. W tym momencie nagranie się urywa.

Klaudia Cz. nie przyznała się do winy

W czwartek rano Michał B. zgłosił się na komisariat policji w Prabutach. Dzień wcześniej zrobiła to jego była partnerka. Oboje usłyszeli zarzut znęcania się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem.

W przeciwieństwie do swojego byłego chłopaka, Klaudia Cz. nie przyznała się do winy. Na Facebooku wydała oświadczenie, w którym próbowała się usprawiedliwić. Tłumaczyła, że została zmuszona do nagrania filmu.

Bałam się zareagować mimo łez w oczach, bałam się, że mi coś zrobi (…). Od 5 miesięcy gryzło mnie sumienie i w końcu stanęłam na odwagę i poprosiłam koleżankę o pomoc, co mam zrobić z nagraniem, bo nie mogłam znieść bólu, który czułam (…), on rozkazywał mi, traktował okropnie i bałam się strasznie ujawnić, co zrobił – napisała kobieta.”

Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

7
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
HansZybiijacek82rOnaBemia Recent comment authors
HZKM
Gość
HZKM

Cóż, najwidoczniej to nie był kot któregoś z sędziów. Najwyraźniej osoba w todze sędziowskiej nie emanuje czymś takim jak empatia. Uzasadnione jest i oczywiste że za takie coś musi być bezwzględna kara pozbawienia wolności z przymusowym leczeniem psychiatrycznym połączona. Ale najwidoczniej osoba w todze sędziowskiej nie przepada za kotami i wysokie prawdopodobieństwo pozbawienia wolności sprawcy nie jest argumentem aby osadzić tego bydlaka ( nie ubliżając bydłu) do aresztu, a potem do więzienia.

Benia
Gość
Benia

Tak olropny czlowiek bestia ma byc bezkarny? Szok, mlody a juz zabija
Gdzie jego serce, uczucia. Powiniem stanac do walki z rownym sobie, a nie z bezbronnym malym zwierzaczkiem. Jakie mamy prawo? Karac bo kolega i kolezanka potrzebuje silnych wrazen. Wstyd .

Bemia
Gość
Bemia

Kara pd 3 mcy do 5 lat. Dac 5 lat i obpwiazek pracy, niedsrmowy wikt

Ona
Gość
Ona

Ona złożyła zeznania że była zmuszanana?! A na filmie słychać śmiech nagrywajacej okrucieństwo!!! Czy osoba z wyrzutami sumienia i zmaszana do nagrywania oraz nie udzielajaca pomocy… Śmieje się podczas okrutnego okrucieństwa!???? Ewidentnie kłamie by się oczyścić!!! Boi się pójść do więzienia…?!! Dziewczyno ponieś konsekwencje czynu wraz z oprawca!!!! Życzę Wam tego z całego serca…. Jak można bezbronnego kociaka zaluc na śmierć!??? Patrzeć a to i nagrywac!!!

jacek82r
Gość
jacek82r

HZKM ) To nie tak, po prostu nasze prawo takie jest że niby okrucieństwa wobec zwierząt jest uwzględnione ale prawda jest taka że gospodarka nie ma i zawsze będzie ta luka która sądy uzasadnioną ( niski czyn ) do puki kodeks się nie zmieni to i werdykty będą takie jak teraz.

Zybii
Gość
Zybii

Kara musi byc ale nie od razu wiezienie powinien zaplacic duza kare na schronisko a jak nie zaplaci to wtedy do puchy jeszcze przymusowe leczenie na psychiatryku

Hans
Gość
Hans

Kara MUSI być dotkliwa i najwyższa i leczenie psychiatryczne! Teraz zatłukli bezbronnego kociaka, a jutro zatłuką człowieka Tak zaczynają bestie! Kraty, ciężka praca w schronisku za talerz zupy i na swoje utrzymanie i terapia!