[WIDEO] Zibex wygrywa Dzierzgońską Ligę Futsalu

1
2399

6 grudnia 2019 roku zainaugurowano kolejną edycję Dzierzgońskiej Ligi Futsalu – imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz znaczących wydarzeń w naszej gminie. W sezonie 2019/2020 do rywalizacji o miano najlepszej drużyny DLF przystąpiło 8 drużyn.

Niemal tradycyjnie, od kilku lat, walka o finał toczy się pomiędzy drużynami Bor – Budu i Zibexu. Ich konfrontacje przyciągają do Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Dzierzgoniu tłumy kibiców.

W pierwszej rundzie (20. 12. 2019 r.) górą była ekipa Zibexu , wygrywając 4:2 i tym samym obejmując prowadzenie w lidze. Rewanż, który nastąpił 11. 01. 2020 r. można śmiało określić meczem tegorocznej edycji. Było w nim wszystko, począwszy od elementów związanych z kunsztem piłkarskim – szybkimi zagraniami, żelazną taktyką i pięknymi bramkami, po emocje i nastroje, które diametralnie zmieniały się z każdą minutą. Ostatecznie ten piłkarski rollercoaster skończył się zwycięstwem drużyny Bor – Budu 9:5.

Ten wynik prawdopodobnie przesądziłby o zwycięstwie tej ekipy w całym turnieju. W piłce jednak nie wszystko można przewidzieć. 17. 01. 2019 r. w przedostatniej ligowej kolejce nieoczekiwanie Bor – Bud przegrał z drużyną Butterfly, grzebiąc tym samym zwycięstwo w turnieju.

Ostatecznie tegorocznym zwycięzcą Dzierzgońskiej Ligi Futsalu został Zibex. Drugie miejsce zajął Bor – Bud, a trzecie – Butterfly. Drużyną Fair Play zostały FC Morany. Najlepszym strzelcem turnieju został Patryk Lewandowski, a bramkarzem – Szymon Kacprowicz.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
nick Recent comment authors
nick
Gość
nick

Do zobaczenia za rok. Super impreza.