Dwa nowe pojazdy trafią do jednostek OSP na terenie powiatu sztumskiego.

0
1260

Dwa fabrycznie nowe pojazdy pojawią się jeszcze w tym roku na wyposażeniu dwóch jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie sztumskim. Do zakupu nowego taboru, przygotowują się dwa samorządy z Dzierzgonia oraz Sztumu.

Nowe pojazdy zasilą jednostkę OSP Dzierzgoń oraz OSP Postolin, które należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. – Zawsze podkreślamy rolę ochotniczych straży pożarnych, bo ich wkład w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom gminy Dzierzgoń jest nieoceniony. Zwłaszcza, że heroiczna praca, jakiej się podejmują druhowie, jest wyrazem ich dodatkowych pasji i poczucia odpowiedzialności za lokalną społecznośćpodkreśla Burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun. – Niedawno w czasie sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu zostały zabezpieczone środki na dotację celową dla OSP Dzierzgoń na kupno nowego wozu. Przeznaczyliśmy 300 000 tys. złotych na ten celdodaje burmistrz Dzierzgonia. Podobną decyzję podjęła Rada Miejska w Sztumie.

To bardzo potrzebne i oczekiwane przez Ochotnicze Straże Pożarne wsparcie, dzięki któremu strażacy ochotnicy będą mogli wyjeżdżać do pożarów i wypadków drogowych oraz innych zagrożeń specjalistycznymi wozami. Cieszę się, że nowe wozy trafią do strażaków z naszego powiatu. – zaznacza bryg. Tomasz Banach Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie.

W chwili obecnej OSP Postolin dysponuje dwoma pojazdami, 31-letnim Jelczem oraz Fordem Transitem który liczy sobie blisko 13 lat. Zakup nowego pojazdu to dla jednostki duże wsparcie, zważywszy na fakt, że w minionym roku w działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyli blisko 77 razy. Z kolei dzierzgońska jednostka rocznie odnotowuje blisko 100 interwencji związanych z różnymi zdarzeniami. Na swoim wyposażeniu posiada pojazd z 2010 roku. Zakup nowego wozu dla jednostki zwiększy potencjał ratowniczy OSP.

Obecnie na terenie powiatu sztumskiego dużo się zmienia pod kątem zakupów pojazdów dla straży pożarnej. Tego typu wsparcie pozwala ochotniczym strażom pożarnym profesjonalnie wykonywać ich zadania. Strażacy z OSP to najczęściej pierwsze osoby przybywające na ratunek nie tylko w przypadku pożarów, ale też do wypadków drogowych, a także w trakcie klęsk żywiołowych. Aby ich zaangażowanie przyniosło jak najlepsze rezultaty, wymaga wsparcia specjalistycznym sprzętem.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar