Podając się za pracowników MOPS-u ukradły portfel

0
830

Tczewscy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które podejrzewali o kradzież portfela. Funkcjonariusze ustalili, że dwie sprawczynie podszywając się za pracowników MOPS-u ukradły z jednego z mieszkań portfel z pieniędzmi. W wyniku tego przestępstwa powstały straty w wysokości ponad 2,5 tys. złotych. Zatrzymane 24 i 47-latka trafiły do policyjnego aresztu i usłyszały już zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


15 stycznia br. po godzinie 13.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której miało dojść kilka godzin wcześniej w jednym z mieszkań na terenie miasta. Interweniujący funkcjonariusze ustalili, że najprawdopodobniej dwie obywatelki narodowości romskiej podszywając się za pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, weszły do mieszkania pokrzywdzonych. Sprawczynie wykorzystały nieuwagę domowników i ukradły portfel z pieniędzmi. Mundurowi przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i ustalili, że powstały straty na ponad 2,5 tys. złotych.

Kryminalni zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tym przestępstwem mają dwie mieszkanki Gdańska. W związku z tymi ustaleniami stróże prawa zatrzymali 24 i 47-latkę, które trafiły do tczewskiej komendy.

Śledczy przedstawili już 24 i 47-latce zarzuty dotyczące kradzieży, do której się przyznały. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ostrzegają przed oszustami, informując jednocześnie, że pracowników socjalnych z ośrodków pomocy społecznej łatwo zweryfikować, ponieważ mają przy sobie legitymację służbową ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem, stanowiskiem służbowym, numerem legitymacji, pieczęcią i podpisem osoby wystawiającej ten dokument. Pracownicy socjalni mają obowiązek okazać legitymację, jeśli zostaną o to poproszeni. Ponadto w każdej gminie (mieście) jest ośrodek pomocy społecznej, w którym można sprawdzić, czy osoba podająca się za pracownika socjalnego to faktycznie pracownik tej jednostki.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar