Matka czterotygodniowej dziewczynki przesłuchiwana. Rusza śledztwo policji i prokuratury.

0
777

Niemowlę w bardzo ciężkim stanie walczy o życie. Jego młodych rodziców przesłucha dziś prokurator, bardzo możliwe, że usłyszą zarzuty. Lekarze powiadomili policję ze względu na obrażenia dziecka, które wskazywały, że wobec dziewczynki przemoc stosowana była od pewnego czasu.

Na razie do malborskiej prokuratury doprowadzono 20-letnią Klaudię F., matkę dziecka. Później wyjaśnienia ma złożyć 21-letni ojciec, Marcin G. Na razie Prokuratura Rejonowa w Malborku nie postawiła im żadnych zarzutów.

Para była poszukiwana przez policję od środowego wieczora. W końcu udało się ich namierzyć. – Policjanci zatrzymali w czwartek po południu rodziców dziecka w okolicach dworca PKP w Malborku. Na widok patrolu mieli próbować oddalić się szybko w innym kierunku, ale funkcjonariusze zauważyli to. Podczas zatrzymania rodzice dziecka nie stawiali oporu.

Zasinienie twarzy, obrzęk kończyny

W środę około godz. 21 czterotygodniowa dziewczynka w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala w Malborku. Rodzice, którzy przywieźli niemowlę, twierdzili, że uderzyło się o fotelik. Dziewczynka znajduje się obecnie na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w szpitalu w Gdańsku.

Z informacji wstępnych, które mamy w tej chwili, to stan dziewczynki jest bardzo poważny, ma obrzęk mózgu, jak również inne obrażenia. Lekarze stwierdzili, że ma obrażenia, które świadczyć mogą o wcześniejszej przemocy.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar