Sztum na liście 100 obwodnic! Minister infrastruktury podaje miasta zakwalifikowane do programu.

1
815

Według wstępnych szacunków wartość inwestycji, które zostaną zrealizowane w ramach programu 100 obwodnic, to 28 miliardów złotych. Program będzie realizowany w latach 2020-2030 – poinformował w sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Podczas konferencji zaprezentowano listę inwestycji.

Szef resortu infrastruktury podczas sobotniej konferencji prasowej ogłosił rozpoczęcie realizacji rządowego programu budowy 100 obwodnic na drogach krajowych.

Wśród miast które znalazły się na liście jest Sztum, który ubiegał się o budowę obwodnicy miasta od kilku lat. Szacunkowa wartość programu została wstępnie określona na 28 miliardów złotych – powiedział Adamczyk dziennikarzom. Minister wyjaśnił, że wartość całego programu jest szacunkowa, gdyż w przypadku 43 obwodnic przygotowano już wstępne warianty ich przebiegu, ale nie są one jeszcze znane “co do kilometra”.

Adamczyk powiedział też, że kolejnym krokiem w realizacji programu 100 obwodnic będzie jego przedstawienie na forum Rady Ministrów, która musi go zaakceptować. – Chciałbym, żeby stało się to jak najszybciej, ale myślę, że realnym terminem akceptacji programu jest sierpień – dodał.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
użytkownik jednego z garaży Recent comment authors
użytkownik jednego z garaży
Gość
użytkownik jednego z garaży

sztum bedzie mial obwodnice a dzierzgonia to nie dotyczy? przeciez parelat temu jak pamietam to byl tez temat naszego miasteczka i co panstwo na to?