[WIDEO] Razem dla idei ekonomii społecznej.

2
1605

7 lutego 2020 roku w sali audiowizualnej RTI w Dzierzgoniu odbyło się spotkanie, którego celem była integracja samorządów terytorialnych z zespołem i potencjalnymi beneficjentami projektu Nadwiślańskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.


NOWES zainaugurowano w kwietniu ubiegłego roku. Liderem działań zmierzających do ożywienia gospodarczego w powiatach: starogardzkim, kwidzyńskim, malborskim i sztumskim jest Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne w partnerstwie ze Stowarzyszeniem ,,Perspektywa” z Kończewic i Stowarzyszeniem Wspierania Przedsiębiorców z Malborka.
Wartość projektu to prawie 13 milionów złotych.

W trakcie jego trwania, a więc do czerwca 2023 roku, zaplanowano 126 dotacji wraz ze wsparciem pomostowym na powstanie i utrzymanie nowych podmiotów ekonomicznych, a także kompleksowe wsparcie w postaci usług branżowych.

Adresatem projektu są osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. RTI i jego partnerzy poprzez takie spotkania liczą na stworzenie w poszczególnych powiatach i gminach subregionu nadwiślańskiego, przyjaznego klimatu dla idei ekonomii społecznej , który zaowocuje wsparciem działań zmierzających do powstania podmiotów gospodarczych.

Idealnym dowodem na to, że ta współpraca może być efektywna są już działające w Gminie Dzierzgoń spółki i przedsiębiorstwa, będące beneficjentami projektu.

2
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
bobnick Recent comment authors
nick
Gość
nick

Tak buduje się biznes. Brawo! 😉

bob
Gość
bob

widac że Jolka na stołku.. 😉 brawo 😉