Rada Powiatu Sztumskiego przyjęła uchwałę o przyjęciu Samorządowej Karty Praw Rodzin.

2
1229

Rada Powiatu Sztumskiego na swojej środowej sesji przyjęła uchwałę o Samorządowej Karcie Praw Rodzin. Ten dokument uważany jest za tzw. kartę anty LGBT. Wnioskodawcy uchwały podkreślają, że uchwała ma charakter intencyjny i wzmacnia prawa rodziców do wpływu na proces wychowawczy ich dzieci.

Punkt porządku obrad sesji Rady Powiatu Sztumskiego dotyczący uchwały wprowadzającej Samorządową Kartę Praw Rodzin wywołał gorącą i długą dyskusję.

Projekt uchwały przedstawił radny Zbigniew Pędziwilk. Ma to być wyraz ochrony wartości poświadczonych w Konstytucji RP, w tym ochrony rodziny i małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, rodzicielstwa i macierzyństwa, prawa do ochrony życia rodzinnego, prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz prawa dziecka do ochrony przed demoralizacją.

W trakcie sesji nie przedstawiono uzasadnienia uchwały, radnym przesłano je drogą elektroniczną.

2
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZyzWyborca Recent comment authors
Wyborca
Gość
Wyborca

Wstyd mi za radnych, którzy podnieśli rękę za tą uchwałą. Panie i Panowie radni należy włączyć myślenie a nie tak jak w kraju podejmuje się decyzję bezmyślnie, bez jakiejkolwiek konsultacji z rodzicami i uczniami. Ja tam w takiej sytuacji nie wyślę mojego dziecka do żadnej szkoły zarządzanej przez powiat. Jak to powiedział radny Pędziwilk jest to uchwała intencyjna, a mnie się wydaje, że ta uchwała ma na celu wytyczne dla dla dyrektorów i nauczycieli. Jestem przekonany, że żaden radny z Rady Miejskiej w Dzierzgoniu nigdy by nie zagłosował za taką uchwałą. jWzywam wszystkich do tolerancji wobec każdego człowieka. Radnym powiatowym… Czytaj więcej »

Zyz
Gość
Zyz

Bardzo dobrze, że zostało to wprowadzone.