Jerzy Gruza nie żyje. Reżyser kultowych seriali miał 87 lat.

0
253

Jerzy Gruza nie żyje. O śmierci reżysera, aktora i scenarzysty filmowego, telewizyjnego i teatralnego poinformowało PAP Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

“Jerzy Gruza, reżyser i scenarzysta filmowy, telewizyjny i teatralny, aktor, wieloletni członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, twórca seriali +Wojna domowa+ i +Czterdziestolatek+, zmarł dziś w nocy w Warszawie. Miał 87 lat” – poinformował w komunikacie rzecznik prasowy Stowarzyszenie Filmowców Polskich Grzegorz Wojtowicz.

Jerzy Gruza urodził się 4 kwietnia 1932 roku w Warszawie. Po ukończeniu Wydziału Reżyserii łódzkiej PWSFTViT związał się z Telewizją Polską, gdzie w latach 1955-83 tworzył programy muzyczne i rozrywkowe (m.in. we współpracy z Bogumiłem Kobielą i Jackiem Federowiczem Poznajmy się, Małżeństwo doskonałe) oraz reżyserował spektakle Teatru TV.

Jerzy Gruza od 1983 do 1991 był dyrektorem Teatru Muzycznego w Gdyni. Był twórcą niezwykle popularnych filmów i seriali, m.in.: “Dzięcioł”, “Alicja”, “Wojna domowa”, “Czterdziestolatek”, “Motylem jestem, czyli romans czterdziestolatka”.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar