Pracowita sobota dla strażaków. Płonęły sadze w kominach.

0
836

Silny wiatr jaki przechodził w ostatnich godzinach nad Powiślem nie spowodował – co jest przyjemną niespodzianką – żadnych szkód, nie musieli interweniować strażacy. Zanotowano za to kolejne wezwania do płonącej sadzy w przewodach kominowych.

Silny wiatr przechodzący nad Pomorzem i Powiślem nie spowodował szkód, które wymagałyby interwencji strażaków, takich wezwań nie było.

Jednak to nie oznacza oczywiście, że można zaniechać elementarnych zasad ostrożności w warunkach silnego wiatru, czyli lepiej nie parkować samochodów pod drzewami, usunąć z balkonów przedmioty które mogą zostać porwane przez wiatr i zabezpieczyć obejścia domowe.

O ile pracy strażakom nie przysporzył silny wiatr, o tyle wciąż dochodzi do pożarów sadzy w nieodpowiednio utrzymywanych i zaniedbanych przewodach kominowych. Takie wezwania miały miejsce w trakcie ostatniego weekendu trzykrotnie.

W budynkach mieszkalnych w Nowcu i Litewkach (gmina Dzierzgoń) udało się szybko ugasić płonące sadze. Znacznie więcej pracy przysporzyło strażakom zdarzenie w Zakrętach (gmina Stary Dzierzgoń) gdzie ogień przeniósł się na poszycie dachu. Dzięki szybkiej reakcji strażaków udało uratować się budynek. Znacznie ograniczając straty spowodowane pożarem.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar