Prezydent podjął decyzję ws. 13. emerytury.

0
569

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że podpisze we wtorek w Żyrardowie (Mazowieckie) ustawę ws. trzynastych rent i emerytur. Uroczystość odbędzie się w hali widowiskowej Aqua Park.

Tak zwana trzynasta emerytura zostanie wypłacona w kwietniu. Jak zapewnia prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych profesor Gertruda Uścińska, ZUS jest dobrze przygotowany do wypłaty tego świadczenia. Jak wyjaśnia, będzie ono wypłacane w kwietniu i będzie przekazywane z urzędu. Oznacza to, że nie musimy składać w tej sprawie żadnego wniosku.

rzynasta emerytura ma odpowiadać wysokości najniższej emerytury w danym roku. W tym roku będzie to 1200 złotych brutto czyli na rękę 981 złotych.

Nie podlega zajęciom komorniczym i nie wlicza się jej do dochodu

Docelowo “trzynastka” ma trafić do 9 milionów 800 tysięcy osób. Całkowity koszt jej wypłaty z ZUS, KRUS i służb mundurowych ma wynieść blisko 12 miliardów złotych – przypomina prezes Gertruda Uścińska. Dodaje, że trzynasta emerytura nie podlega zajęciom komorniczym i nie wlicza się jej do dochodu.

Podpisanie przez prezydenta ustawy i wejście jej w życie będzie oznaczało, że “trzynastka” dla emerytów nie będzie świadczeniem incydentalnym, ale będzie wypłacana każdego roku.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar