Ministerstwo Zdrowia dementuje informacje na temat pojawienia się koronawirusa w naszym kraju.

0
2975

AKTUALIZACJA 13.53 – Trwa konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia na której minister Łukasz Szumowski powiedział że pojawienie się wirusa w naszym kraju to kwestia dnia ” To jest kwestia następnych dni, kiedy ten wirus się w Polsce pojawi. W tej chwili mamy 47 osób w obserwacji szpitalnej, 55 jest pod kwarantanną domową, a ponad 1570 jest objętych monitorowaniem służb sanitarnych”

Minister zdrowia: nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce. 

Jak już informowaliśmy Państwa w mediach pojawiła się informacja o pierwszym potwierdzonym przypadku wirusa w naszym kraju. Obecnie pod nadzorem lekarzy przebywa ponad 40 osób, które są monitorowane. Ze względu na fakt przebywania w rejonie gdzie występował wirus.

Minister zdrowia zaapelował o utrzymanie spokojnego i racjonalnego podejścia “szczególnie w momencie, w którym wirus się pojawi”. Nie ma żadnego powodu, żeby traktować ten wirus inaczej niż wirusy zakażeń górnych dróg oddechowych, które do tej pory mamy – uspokajał Łukasz Szumowski.

To jest kwestia następnych dni, kiedy ten wirus się w Polsce pojawi. W tej chwili mamy 47 osób w obserwacji szpitalnej, 55 jest pod kwarantanną domową, a ponad 1570 jest objętych monitorowaniem służb sanitarnych – powiedział minister Łukasz Szumowski.

[ Pisaliśmy wcześniej! ]

WAŻNE Z POLSKI. Przed godziną 12 w mediach pojawiła się informacja o obecności koronawirusa w naszym kraju. Mieszkanka Łodzi jest pierwszą osobą, u której przeprowadzony test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Oznacza to, że powodujący zapalenie płuc wirus, któremu nadano nazwę SARS-CoV-2, dotarł do Polski.

Zarażona kobieta w łódzkim szpitalu 25-letnia kobieta miesiąc spędziła w Tajlandii. Już tam źle się czuła. Miała objawy para grypowe z silnymi dusznościami. Przyjmowała antybiotyki. Do Polski przyleciała w sobotę. Z lotniska do Łodzi przyjechała pociągiem. Sama zgłosiła się do szpital im. Biegańskiego. Wykonany test potwierdził, że jest zarażona koronawirusem. Kobieta przebywa w szpitalu. Miała już wykonany kolejny test. Bada go Państwowy Zakład Higieny. Teraz lekarze czekają na wynik badania diagnostycznego.

U pacjentki, która wróciła z Tajlandii zbadane zostały 3 geny na obecność wirusa, z czego 1 wyszedł pozytywnie, a 2 negatywnie. W tej chwili próbki są w drodze do Warszawy, gdzie wynik zostanie ostatecznie potwierdzony. – informuje Radio Łódź.

Koronawirus w Polsce. Stanowisko ministerstwa

Ministerstwo Zdrowia dementuje informację o tym, że pacjentka hospitalizowana w Biegańskim jest zakażona.

Próbki pobrane od łodzianki były i są badane w Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie. Wynik kolejnego testu, któremu została poddana 25-latka, będzie znany za 3 dni.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. 27.02.20
Kobieta jest w stanie ogólnym dobrym. Inspekcja sanitarna bada, z iloma osobami miała kontakt. Będzie podejmować decyzję o poddaniu ich testom na obecność koronawirusa i poddaniu ich kwarantannie.

NFZ uruchomiła infolinię, pod którą można uzyskać potrzebne informacje o koronawirusie. To nr tel. 800 190 590.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar