Skomplikowana akcja ratownicza w Mokajnach.

0
2688

Wczoraj po godzinie 19 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który zasłabł w jednym z budynków mieszkalnych we wsi Mokajny. Na miejsce natychmiast został skierowany zespół ratownictwa medycznego.

Ratownicy od razu po przyjeździe podjęli akcję reanimacyjną mężczyzny, dodatkowo ze względu na poważny stan poszkodowanego został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Olsztyna, który ze względu na porę w jakich doszło do zdarzenia musiał lądować na lądowisku gminnym (wyznaczonym w procedurach), czyli stadionie miejskim.

W chwili gdy LPR wyleciał z bazy w Olsztynie, ruszyła procedura zabezpieczenia lądowiska dla bezpiecznego podjęcia śmigłowca na lądowisku. W tym celu zadysponowano straż pożarną z Dzierzgonia, która przygotowała miejsce dla śmigłowca.

W tym samym czasie dyspozytor straży pożarnej w trybie alarmowym zadysponował do Dzierzgonia lekki samochód operacyjny, który miał za zadanie przewieźć załogę ze śmigłowca LPR do Mokajn, gdzie już ratownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego prowadzili akcję reanimacyjną 66-latka.

Niestety po ponad godzinnej walce o życie mężczyzny i użyciu dużej ilości służb w celu jak najszybszej pomocy poszkodowanemu. Nie udało się przywrócić funkcji życiowych 66-latka.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar