4500 sztuk papierosów luzem oraz 32 kilogramy krajanki tytoniowej w rękach policji!

7
1927

Zespół d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Sztumie wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-skarbowego z/s w Gdyni zabezpieczyli 1505 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, 4500 sztuk papierosów luzem oraz 32 kilogramy krajanki tytoniowej.

Ponadto zabezpieczono gotówkę w postaci euro oraz złotych. W minioną sobotę policjanci z Zespołu d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Sztumie oraz funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-skarbowego z/s w Gdyni zabezpieczyli 1505 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, 4500 sztuk papierosów luzem oraz 32 kilogramy krajanki tytoniowej.

Wyroby tytoniowe znajdowały się w mieszkaniu 58-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu Sztumskiego. Ponadto w mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w postaci euro oraz złotych na łączną kwotę 13 tysięcy. Nielegalne wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że straty z tytułu nieziszczonego podatku akcyzowego i VAT wyniosły kwotę 73 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny, albo karą pozbawienia wolności do 3 lat oraz przepadkiem zabezpieczonego towaru.

7
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
olaNick 2MINANKWDhaha Recent comment authors
Admin
Gość
Admin

Raciczka za chwilę się odkuje

Klaudia
Gość
Klaudia

A czy on jedyny który tym procederem się zajmuje i okrada nasz Kraj. Ile lat wożeniem paliwa, papierosów, wódki zajmuje się swoim pasatem na elbląskich plachach Bogdan z Trankwic chyba, a Darek takich przestępców jest więcej.

ola
Gość
ola

Krupin

haha
Gość
haha

łiiii łiii

NKWD
Gość
NKWD

Przestępców? Kto w doope dostanie? Wy? Wątpię… raczej państwo które podnosi podatki i wsadza babcie do pierdla bo się pomyliła w rozliczeniach, kiedy sztychy państwowe rozp… miliony na cześć kolejnych statuetek swoich towarzyszy.
Wy się cieszycie kiedy kupicie fajki za połowę ceny bo nie stać was na sklepowe…

MINA
Gość
MINA

Osoby które handlują Papierosami itd. chodzi im tylko o własny zysk i dla mnie takie osoby są przestępcami i powinni być surowo ukarani i niema co się zastanawiać ten znak zapytania nad wyrazem przestępców jest nie potrzebny bo to są przestępcy jakieś zasady w państwie powinny być. STOP OKRADANIA KRAJU.

Nick 2
Gość
Nick 2

Jo Bogdan tym zajmuje sie już kupe lat chyba z 20 albo z 30. I nie ma mocnych na niego. A raciczka to chyba nie pierwszy raz zlapany został i co on jeszcze nie w ciupie.