Kierował autobusem będąc pod wpływem narkotyków

1
1676

Policjanci sztumskiej drogówki zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który kierował autobusem, będąc pod wpływem narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
W poniedziałek policjanci Ruchu Drogowego w Sztumie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę autobusu.

Od początku interwencji 35-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego swoim zachowaniem wzbudził podejrzenie, że może być pod wpływem narkotyków.

Mundurowi poddali mężczyznę badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie testerem narkotykowym. To badanie potwierdziło, że kierujący autobusem jest pod wpływem narkotyku – amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany a następnie pobrano od niego krew, aby potwierdzić wynik testera.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy a za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Władze Gminy Sztum reagują..

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Sztumie, funkcjonariusze drogówki zatrzymali 2 marca 35-letniego kierowcę autobusu, będącego pod wpływem narkotyków. Jest on zatrudniony w firmie, która dowozi dzieci do szkół na trasie Postolin – Czernin.


Miejsko-Gminny Zespół Oświaty w Sztumie dziękuje policjantom za działania służące zapewnieniu bezpieczeństwa przewozu uczniów i natychmiastowe poinformowanie o stwierdzonych nieprawidłowościach.
Jednocześnie dyrekcja MGZO podejmie stosowne kroki prawne w stosunku do właściciela firmy przewozowej.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Koko Recent comment authors
Koko
Gość
Koko

Jakim prawem podajecie takie nieprawdziwe informacje niszcząc przy tym czyjeś dobre imię??? Skąd wogole po wzięliście takie bzdury??? Ta sytuacja aż sama się prosi by podać Was do sądu!!!! Więc Do zobaczenia!!!