Mamy pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce

0
2041

Dzisiaj w nocy otrzymaliśmy dodatnie wyniki pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa w Polsce – poinformował w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski. – To pacjent w województwie lubuskim, leży w szpitalu w Zielonej Górze, czuje się dobrze – dodał.

Konferencja z udziałem ministra zdrowia odbyła się o godzinie 8 rano.

– Osoby, które miały z nim kontakt, zostały poddane kwarantannie domowej – podkreślił minister.

Mówił, że pacjent zgłosił się do lekarza i telefonicznie otrzymał informację, żeby się skontaktować ze służbami sanitarnymi.

Szef resortu zdrowia podziękował służbom sanitarnym za bardzo sprawne działanie, a także wojewodzie za odpowiednią karetkę do przewozu osób. – Pacjent został przewieziony do szpitala i tak jak zawsze to się dzieje, podobnie jak w Policach, wszystkie osoby, które miały kontakt z tym pacjentem, zostały objęte kwarantanną domową – zaznaczył Szumowski.

Szumowski: pacjent nie jest z grupy bardzo wysokiego ryzyka

Szef resortu zdrowia poinformował, że pacjent, u którego stwierdzono przypadek koronawirusa, przyjechał z Niemiec. – Jeśli chodzi o procedury, nic się nie zmieniło. Jak dostajemy informację o wysokim ryzyku zachorowania, wszystko traktujemy tak samo – kontynuował minister. Szumowski apelował, aby “zachować zdrowy rozsądek, spokój”. – Mówiliśmy, że prędzej czy później się pojawi i tak się stało – mówił. 

DODAJ KOMENTARZ:

avatar