Dzierzgoń 2028 – Miastem Eko. Strategia programu zielony pakt dla Dzierzgonia.

0
508

Zmiany klimatyczne stały się faktem w skali globalnej i lokalnej. Zieloną strategię i ład dla naszego kontynentu określiła Unia Europejska i my również chcemy być z tymi, którzy chcą chronić środowisko i minimalizować niekorzystne przemiany klimatyczne.

Obecnie podejmuje się wiele działań mających na celu dbanie o czystość naszego środowiska, dyskutuje o ograniczeniu emisji CO2 i zużyciu plastiku. Są to ważne i bardzo potrzebne przedsięwzięcia, które mają wpłynąć na poprawę środowiska. Wszyscy jesteśmy zatroskani o naszą przyszłość! Dobra jakość powietrza i czystość oceanów są konieczne do prawidłowego funkcjonowania ekosystemu.

Mahatma Ghandi powiedział: „Jeżeli chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie…”. Dlatego mając świadomość jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Celem naszego projektu jest wprowadzenie zmian dotyczących wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, ekologicznych systemów grzewczych, ograniczenia emisji CO2 i pyłów, które obniżają jakość powietrza, ograniczenie użycia plastikowych opakowań.

„Zielony Pakt dla Dzierzgonia” obejmuje 5 głównych obszarów działania w sferze ochrony środowiska: dbałość o zieleń i maksymalne poszerzenie terenów zielonych w mieście, walkę o czyste powietrze poprzez termomodernizację oraz kompleksowy program wymiany źródeł ciepła na ekologiczne, gospodarkę odpadami nie tylko poprzez selekcję i ich zagospodarowanie, ale również ograniczenie ilości produkowanych śmieci, konieczną ochronę jakości wody, a przede wszystkim edukację proekologiczną we wszystkich grupach społecznych od dzieci po seniorów.

Ten dokument ma formułę otwartą, będzie dyskutowany i konsultowany w różnych gremiach, ale jest potrzebny, jeśli chcemy zachować właściwe warunki życia dla przyszłych pokoleń, dlatego zachęcamy przedstawicieli wszystkich środowisk do udziału w realizacji ekologicznej strategii dla Dzierzgonia.

Młodzieżowa Rada Miejska

W Dzierzgoniu

DODAJ KOMENTARZ:

avatar