Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa Telewizji Polskiej.

1
1069

Jak podaje portal https://www.wirtualnemedia.pl/Rada Mediów Narodowych odwoła Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej – poinformował szef RMN Krzysztof Czabański. W piątek Czabański ogłosił korespondencyjne głosowanie w tej sprawie.

O decyzji Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański poinformował w piątek wieczorem na konferencji, na której prezydent Andrzej Duda ogłosił, że podpisał nowelizację dającą Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu 1,95 mld zł rekompensaty abonamentowej.

Czabański zaznaczył, że za odwołaniem Kurskiego zagłosowało już czworo z pięciorga członków Rady Mediów Narodowych. W piątek wieczorem Krzysztof Czabański ogłosił korespondencyjne głosowanie w sprawie odwołania Kurskiego, głosy można będzie oddawać do poniedziałku. Szef RMN podziękował Kurskiemu za „prowadzenie telewizji w tych trudnych czasach”.

W Radzie Mediów Narodowych są trzy osoby wskazane przez PiS: były poseł tej partii Krzysztof Czabański, posłanka Joanna Lichocka i europosłanka Elżbieta Kruk, a także dwaj członkowie wskazani przez partie opozycyjne: Juliusz Braun (Platforma Obywatelska) i Grzegorz Podżorny (Kukiz ’15).”

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Henryk Reszka Recent comment authors
Henryk Reszka
Gość
Henryk Reszka

Odszedł człek o niskich moraliach,,,Pierwszy dupoliz RP…Jednakże polityka propagandowa telewizji rządowej nie ulegnie zmianie…