[WIDEO] Zabójstwo kobiety w Sztumie. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia.

0
1013

Prokuratura Rejonowa w Kwidzynie skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie zabójstwa kobiety, do którego doszło 18 września ubiegłego roku w jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Spokojnej w Sztumie. Sprawcą okazał się mąż napadniętej. Grozi mu teraz nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Aktem oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Kwidzynie zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa 30-letniej kobiety – czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Do zdarzenia doszło 18 września 2019 roku na jednym z osiedli w Sztumie. Kobieta została zaatakowana, gdy weszła na klatkę schodową budynku, w którym mieszkała. Napastnik rzucił się na nią zadając ciosy nożem do chwili, gdy upadła. Napastnikiem okazał się mąż kobiety. Sam powiadomił o zdarzeniu Policję, udając się na Komendę Powiatową Policji w Sztumie i informując o tym co zrobił. Przed zgłoszeniem się dokonał samookaleczenia.

Funkcjonariusze Policji niezwłocznie udali się na miejsce. Wezwano karetkę. Pomimo podjęcia czynności reanimacyjnych kobieta zmarła. Z opinii sądowo-lekarskiej wynika, że bezpośrednią przyczyną jej śmierci był wstrząs krwotoczny spowodowany doznanymi przez nią licznymi obrażeniami ciała. Do ich powstania doszło wskutek licznych urazów mechanicznych zadanych z dużą siłą, przy użyciu narzędzia, jakim mógł być nóż.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar