186 133 610 złotych. Rekordowa zbiórka WOŚP.

0
150

186 133 610 złotych i 66 groszy. Dokładnie tyle udało się zebrać podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To ponad 10 milionów złotych więcej niż w poprzednim roku. O rezultatach zbiórki poinformował na niedzielnej konferencji Jerzy Owsiak, szef WOŚP.

Rezultat zbiórki Jerzy Owsiak miał ogłosić w Szczecinie, jednak z powodu zagrożenia epidemiologicznego zrobił to na konferencji prasowej w siedzibie Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Warszawie.

Jerzy Owsiak poinformował, że ostateczny wynik tegorocznej zbiórki to 186 133 610 złotych i 66 groszy.

To ponad 10 milionów więcej niż w zeszłym roku, kiedy zebrano 175 938 717 złotych i 56 groszy.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 12 stycznia. Orkiestra zagrała pod hasłem “Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Zebrane środki zostaną przeznaczone “na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji”.

Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy
Fundacja Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ciągu 28 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad miliard złotych.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar