W Powiecie Sztumskim bez koronawirusa i przymusowej kwarantanny.

0
1437

W ostatnich dniach na terenie naszej gminy, pojawiają się informacje na temat wystąpienia koronowirusa. Temat nabrzmiał za sprawą pojawienia się kolejnych przypadków na terenie naszego kraju. Przypomnijmy, że na dzień dzisiejszy jest 16 pacjentów u których zdiagnozowano wirusa.

Jak informuje nas Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Malborku, w gminie Dzierzgoń jak również w powiecie sztumskim, nie ma odnotowanego przypadku zachorowania na koronawirusa. Nie została również wydana żadna decyzja o przymusowej kwarantannie.

Co zrobić w sytuacji podejrzenia choroby? Wytyczne i zalecenia

Osoba podejrzana o zachorowanie to osoba z objawami choroby układu oddechowego np. kaszlu, trudności w oddychaniu, dusznością i gorączką pow. 38 stopni C oraz przebywająca w ciągu ostatnich 14 dni na terenie państwa gdzie są zakażenia wirusem

Każda osoba, która w ciągu 2 tygodni od powrotu z ww. terenu lub kontaktu z osobą chorą zauważy u siebie objawy powinna skontaktować się ze swoją przychodnią POZ. Umawiając wizytę telefonicznie należy przekazać informację o pobycie w miejscu gdzie doszło do zachorowań oraz objawach. Należy zaznaczyć, że w chwili obecnej.

Polski Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar