Zderzenie lokomotywy z drezyną, 2 osoby zginęły!

0
670

Do wypadku doszło w poniedziałek (9.03.2020 r.) o godz. 4.20 na stacji kolejowej w Szymankowie. Lokomotywa zderzyła się z drezyną, którą jechało dwóch mężczyzn. Obaj zginęli.

Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 4.29. Lokomotywa, która jechała sama, nie ciągnęła żadnego składu – uderzyła w drezynę, którą następnie ciągnęła po torach ok. 200-300 metrów – mówi kpt. Damian Tomaszewski, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Malborku.

Na koniec częściowo zepchnięta z torów drezyna uderzyła w słup trakcyjny. Z pojazdu wypadła jedna osoba. Jak się dowiedzieliśmy, zginęła na miejscu.

  • W drezynie był jeszcze jeden mężczyzna, którego strażacy ewakuowali. Niestety, też już nie żył. W pojeździe znajdowała się butla z acetylenem, którą ratownicy zabezpieczyli – dodaje kpt. Damian Tomaszewski.

Ze strony straży pożarnej w działaniach wzięło udział 10 zastępów, w tym dwa z JRG Tczew do ratownictwa technicznego oraz 2 z JRG Malbork i OSP z Szymankowa, Lisewa Malb., Lichnów, Miłoradza, Stogów, Starego Pola.

Nie ma innych osób poszkodowanych. Na linii Warszawa-Gdańsk na odcinku Tczew-Szymankowo wstrzymano ruch pociągów. Okoliczności zdarzenia wyjaśni komisja – informował rano Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Na odcinku od Malborka do Tczewa obowiązuje autobusowa komunikacja zastępcza.

Fot. OSP Lichnowy

DODAJ KOMENTARZ:

avatar