4 nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym dwa kolejne w Ostródzie.

0
946

Mamy 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych – przekazało Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone wyniki dotyczą: kobiety z woj. wielkopolskiego (Poznań), mężczyzny z opolskiego (Opole), a także dwóch kobiet z woj. warmińsko – mazurskiego (Ostróda). Stan wszystkich jest dobry. W sumie to już 31 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.

317 osób jest hospitalizowanych, 1 193 objęto kwarantanną, a 11 524 nadzorem epidemiologicznym – wynika z przekazanych w środę po południu przez Ministerstwo Zdrowia danych ws. diagnostyki pod katem koronawirusa.

WHO: koronawirus jest pandemią

W czwartek premier Morawiecki zdecydował o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i ośrodków kultury co najmniej do 25 marca. Tego samego dnia szef Światowej Organizacji Zdrowia ogłosił, że rozprzestrzenianie się koronawirusa na świecie można nazywać pandemią.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar