PILNE! Od poniedziałku wszystkie placówki edukacyjne są zamknięte!

0
2426

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w środę trzy kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. W sumie zakażonych koronawirusem w Polsce jest 25 osób.Jest dla nas jasne, że koronawirus i epidemia może stać się bardzo groźna – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Do opanowania tej sytuacji, do łagodnego przebiegu, bo jesteśmy przekonani, że wirus będzie się rozprzestrzeniał potrzebne są zdeterminowane działania – dodał.

Poinformował, że została podjęta decyzja o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku, ale już od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego.

Jednak ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę tak szybko, z dnia na dzień, to w dniu jutrzejszym i w piątek placówki będą otwarte. W klasach nauczyciele będą mogli pilnować dzieci – dodał premier.

Zamknięte kina i instytucje kultury..

Szkoły, żłobki i przedszkola zostaną zamknięte na dwa tygodnie, od poniedziałku. – Przyrost chorych jest bardzo gwałtowny, konieczna jest izolacja – dodał premier. Zapowiedział, że głos zabierze też Piotr Glińskim, który powie o zamknięciu placówek kulturalnych, takich jak teatry, muzea i kina.

Reagujemy szybciej od innych, by minimalizować skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa po całej Polsce. Odpowiedzialność jest kluczowa. My jesteśmy odpowiedzialni za całe społeczeństwo – mówił Morawiecki.

Szef rządu zabrał głos na konferencji prasowej. Są na niej obecni również ministrowie: nauki i szkolnictwa wyższego, zdrowia, rodziny, pracy i polityki społecznej oraz edukacji. Konferencję poprzedziło posiedzenie rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Koronawirus w Polsce. Decyzje ministrów
Po Morawieckim głos zabrał minister zdrowia Łukasz Szumowski. Apelował do tych, którzy nie będą uczęszczać do szkół czy uczelni. – To nie są ferie. To czas kwarantanny, czas, który powinniśmy spędzić w domu – mówił. Podkreślił, że w Polsce mamy 25 przypadków zakażenia koronawirusem.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar