20 osobowa grupa uczniów z Dzierzgońskiego Norwida na praktykach zawodowych w Niemczech.

49
4978

W minioną niedzielę 20 osobowa grupa Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu wyjechała na praktyki zawodowe do Turyngii w Niemczech.Uczniowie w ramach programu Erazmus+ odbywają praktyki zawodowe w hotelach. Jak wynika z informacji medialnych w miejscu, gdzie przebywa młodzież nie odnotowano przypadku zachorowania na koronawirusa.

Z tej okazji na forach internetowych w naszej gminie rozgorzała dyskusja nad słusznością organizowania w czasach pandemii koronawirusa wyjazdu do kraju, gdzie do wtorku wykryto 1296 przypadków zakażenia wirusem.

Jak czytamy w jednym z komentarzy umieszczonych na naszej stronie, mieszkańcy obawiają się o zdrowie 20 osobowej grupy jak również o to, że może dojść do zarażenia mieszkańców naszej gminy. Poniżej jeden z komentarzy:

A co z młodzieżą, która pojechała do Niemiec na praktykę do hotelu, w miejsce gdzie jest duża zachorowalność? Jak można ich było puścić??? Przecież jak wrócą, to wszystkich zarażą!

Jak udało nam się ustalić w czasie wczorajszego posiedzenia Sztabu Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Sztumie, temat wyjazdu dzierzgońskiej młodzieży został poruszony. Dyrekcja ma czas do godziny 12 złożyć na piśmie wyjaśnienia Staroście Sztumskiemu Sylwii Celmer. Nasza redakcja również zgłosiła się do Dyrekcji Szkoły z pytaniami na temat wyjazdu.

O dalszym rozwoju sprawy będziemy Państwa informować na bieżąco, jak tylko uzyskamy odpowiedź od dyrekcji szkoły oraz Starostwa Powiatowego w Sztumie.

49
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
18 Comment threads
31 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
49 Comment authors
MieszkaniecBekaEdekantyjacksonDammp Recent comment authors
Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Chce wiedzieć jakie jest stanowisko szkoły! Kto pokryje koszty kwarantanny? Czy dzieci zostaną odizolowane odrazu po przyjedzie, czy trafia do domów i tam będzie kwarantanna? Czy ktoś udzieli mi odpowiedzi?

Dody
Gość
Dody

Na moje, mało odpowiedzialna decyzja szkoły. Nie można było tego przełożyć?

Lala
Gość
Lala

Przełożyć coś co było ustalane od miesięcy?

Dody
Gość
Dody

A nie można? duże firmy nie takie rzeczy przekładają. Na moje ktoś tu dał dup…

Adamowa
Gość
Adamowa

Kto? Uczniowie są na Was wściekli, że zrobiliście na nich nagonkę

Inka
Gość
Inka

Nie takie wydarzenia schodzą teraz na drugi plan

Dana
Gość
Dana

Można było, informacja o tym jest na stronie instytucji.

Js14
Gość
Js14

Czemu wszyscy widzą błąd tylko ze strony szkoły? Gdzie rodzice ja się pytam?

Dzierzgoniak
Gość
Dzierzgoniak

Nie wiem jak wy, ale czy to że tam nie ma ognisk korono miało by oznaczać że mozna tam jechać? ludzie ponad tysiac przypadków zarażenia w niemczech a oni wysyłają dzieci, no chyba cos nie zagrało co?

Gulka
Gość
Gulka

Ludzie, planujcie się, siejecie panikę. Leczcie do Biedronki kupić papier toaletowy.

TOM
Gość
TOM

Jeżeli WHO ogłasza Pandemię to co ty chcesz opanować? Może na początek opanuj pisownie.

Adamowa
Gość
Adamowa

Pandemia została ogłoszona wczoraj. W Niemczech nikt nie panikuję jak w tym zastanym Dzierzgoniu.

Wwww
Gość
Wwww

Popieram nie dajmy się zwariować niech najlepiej każdy zajmie się swoją d….

Halo_sztum
Gość
Halo_sztum

A nasza cudowna starościna co na to powie? No Sylwia budzimy się z letargu. za robotę się proponuje brać. Skandal jak ten powiat działa

Gość
Gość
Gość

To jest skrajna nieodpowiedzialność, nawet jeśli w tamtym regionie nie odnotowano zakażenia to w czasie, kiedy niemal wszyscy starają się w maksymalny sposób ograniczyć możliwość zakażenia to Dyrekcja szkoły także powinna dmuchać na zimne….przecież takie praktyki albo można przesunąć w czasie albo w takiej sytuacji zrezygnować!!!!!! Nic by się nie stało…a teraz taką 20 osobową grupę trzeba będzie odseparować i to na bank na 14 dniową kwarantannę w obliczu obowiązującej ustawy specjalnej….ktoś tu nie używał mózgu

Adamowa
Gość
Adamowa

Uczniowie sami chcieli jechać, to była ich decyzja. Podpisali papiery, wiedzą jakie jest zagrożenie. Opanujcie się ludzie!

Iiiiii
Gość
Iiiiii

Właśnie przez takich ignorantów jak Ty mamy taką skalę epidemii

Taaa
Gość
Taaa

Jeszcze nie przyjechali A wy już ludzie mówicie że to przez nich jest epidemia.
Słabo .
Lepiej całą wojnę zgonić na innych.

Xdd
Gość
Xdd

Ludzie poprostu nie mają swoich spraw i wolą zajmować się innych sprawami
Ps:Uczniowie nie pojechali tam dla przyjemności tylko do pracy aby zyskać jakieś doświadczenie a takie ciotki które nie mają nic do roboty im to utrudniają

Pozdrawiam
Gość
Pozdrawiam

Najlepiej niech każdy zajmie się swoim życiem i swoimi decyzjami. Jeżeli pojechali do hoteli to będą w nich się uczyć zawodu, a nie latać po mieście… Każdy jest odpowiedzialny za siebie, nie zmusi się nikogo do określonego zachowania i tak zrobi co zechce.

nicki
Gość
nicki

A czego można było się spodziewać jak tam w tej szkole jest zbyt towarzysko.

.gg
Gość
.gg

.hh

.gg
Gość
.gg

Tą szkołe powinni zamknac raz a na zawsze, duzo rzeczy ktore tam sie dzieja jest pozamiatane pod dywan 😉 Bo gdyby ludzie sie dowiedzieli o tych rzeczach to za glowe by sie zlapali. Patola i tyle. Ps. Ci co wyjechali na praktyki prawdopodobnie beda miec kwarantanne 2tyg w domu.

Karol
Gość
Karol

To napisz, jakie to rzeczy?

.gg
Gość
.gg

Kto tam chodzi ten wie, nie bede pisac tego publicznie.

Karol
Gość
Karol

Bo co, boisz się? 😀

.gg
Gość
.gg

XDDD No, sram w gacie. Lece po papier do biedry.

Inka
Gość
Inka

Wg mnie również ta szkoła jest porażką, dzieciaki biorą korepetycje z matmy i to w większości klasy, a najlepsze że przez 2 lata korepetycji ocena proponowana na koniec roku to : 1 Chyba Pani od matematyki jest zbyt wybitna jak na tę szkołę.

Nikt ważny
Gość
Nikt ważny

W Polsce też już jest ten wirus jakbyście wszyscy nie wiedzieli więc tam czy tu to tak samo może dojść do zachorowań. Pozdrawiam osoby z Bruku które już są na kwarantannie. A wy się sracie o 20 osób które pojechały się edukować i rozwijać mimo wszystko. To ze wam coś nie odpowiada nie oznacza że inni ludzie będą siedzieć na dupie i czekać aż choroba ich dopadnie.

Taaa
Gość
Taaa

Najmniej do powiedzenia mają ci co siedzą w domu i sieją panikę. Ludzie zajmijcie się sobą a nie innymi.

Taaa
Gość
Taaa

Zajmijcie się swoją du*** ludzie .To nie jest wasza sprawa. Biegnijcie bo wam jeszcze biedronke zamkną.

John
Gość
John

Z tego co wiem ludzie ta czescia ciala nie rozmawiaja. Co za brak inteligencji w tym komentarzu. A biedronki jeszcze nie maja zamiaru zamykac. I tak jednak to jest nasza sprawa.

Taaa
Gość
Taaa

A mi się jednak wydaje że to nie jest wasza sprawa.

Dammp
Gość
Dammp

To niech ci sie wydaje. Powodzenia dla tych co nie traktuja tego powaznie.

Tom
Gość
Tom

Brak wyobraźni i tyle… W sytuacji kiedy chcemy się izolować by wituś się nie rozprzestrzeniał ktoś podjął decyzję w wyjeździe młodzieży. Oni mogli mieć ochotę na taką wyprawę ale od tego są dyrektorzy by studzić zapał w sytuacji gdy jest niebezpiecznie.

Jack
Gość
Jack

Bez przesady…

Dzierzgoniak
Gość
Dzierzgoniak

Kabaret. Pytanie do inteligentów ze szkoły, z jakiego powodu w polsce zamyka się szkoły? pyt. nr 2. Czy w razie zachorowania dzieci, szkoła pokrywa leczenie? pyt. nr 3 kiedy Pan poda się do dymisji!

Taaa
Gość
Taaa

To jest problem szkoły i rodziców A pana to nie powinno interesować .

Juju
Gość
Juju

Podobno jedno dziecko jest zakazone

Mnm
Gość
Mnm

😄

Taaa
Gość
Taaa

A wam ludzie było by miło gdyby ktoś obrażał szkołę do której chodzą wasze dzieci. A może ktoś powinien zacząć obrażać wasze rodziny dzieci . Przypominam że uczniowie to czytają wy myślicie że im jest łatwo w waszym Hejtem na nich. Jeśli komuś się coś nie podoba niej się wyprowadzić z Dzierzgonia.

antyjackson
Gość
antyjackson

to się nazywa ponoszenie konsekwencji i jest nierozerwalnie związane z odpowiedzialnym i dorosłym życiem. To, że uczniowie chcieli i rodzice ( tu zdania są podzielone bo podobno , pieniądze poszły “i nie można było zrezygnować). Co do rodziców cóż maja w końcu do czynienia z profesjonalistami”pedagogami” więc zaufali, że “bez przesady: – PS pozdrawiamy panią Jackson ;). TO JEST ODPOWIEDZIALNOŚĆ DYREKTORA i to on decydował w tej sprawie, gdyby zachował sie zdroworozsądkowo tego problemu by nie było. Ale jak zwykle (kto miał styczność ten wie) najlepiej brnąc w zaparte do końca i zasłaniając sie oświadzeniami (tu tez zdania sa podzielone… Czytaj więcej »

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Pytanie do wszystkich mieszkańców Dzierzgonia: jaki kontakt macie z innymi chodząc do pracy, sklepu, kościoła, przechodząc przez miasto? Pomyślnie jaki kontakt i z iloma osobami mają inni, ktorych zarazki przechodzą na was?
Zacznijcie myśleć! Na wirusa grypy zachowuje i umiera więcej ludzi niż na koronawirusa!

Js14
Gość
Js14

Nie rozumiem gdzie rodzice i dlaczego wyrazili zgodę na wyjazd dzieci wiedząc co się dzieje w Niemczech
Może w miejscu gdzie przebywają nie ma wirusa ale po pierwsze to kwestia czasu a po drugie wirus mógł się znajdować np. w autobusie którym pojechali

Taaa
Gość
Taaa

Nic Pani na te temat nie wie więc proszę się nie wypowiadać

Madzial
Gość
Madzial

Jak mowilam nie ktorym 2 tyg temu ze powinni zamknac szkoly i to zrobia to sie ze mnie smieli

Edek
Gość
Edek

Ma Pani racje.

Beka
Gość
Beka

Boze ale wy wszyscy jestescie zacofani, człowiek ze wsi wyjedzie ale wieś z człowieka nie. Wracajcie na kibel srać ze strachu, papier toaletowy sam sie nie zużyje, idioci.
Dzieciaki sie rozwijają, zdobywają nowe doświadczenie, a wy sie zachowujecie jak troglodyci haha. Żenada.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Widac wies po twoim słownictwie.