Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce.

0
1232

Nie żyje 57-letnia kobieta leczona w poznańskim szpitalu. To pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. Pacjentka była w ciężkim stanie – była podłączona do respiratora, w stanie śpiączki farmakologicznej.

Na obserwacji w poznańskim szpitalu pozostaje 16 osób. Dwie zakażone koronawirusem czują się dobrze – powiedziały władze Poznania.

Najdalej w poniedziałek uruchomimy infolinię dla seniorów. Musimy mieć wolontariuszy czy pracowników, którzy będą robić im zakupy – zapowiedziano.

Łącznie w Polsce jest obecnie 46 osób zakażonych koronawirusem.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób. Z kolei w środę rząd poinformował o zamknięciu wszystkich szkół, przedszkoli i uczelni wyższych na okres 2 tygodni.

Gorączka, kaszel, duszności…

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Od 31 grudnia 2019 r. do 7 marca 2020 r. na całym świecie odnotowano 102 132 potwierdzonych przypadków zapalenia płuc spowodowanego nowym koronawirusem, w tym 3 488 zgonów (3,4 proc.) – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar