Premier Morawiecki: wprowadzamy stan zagrożenia epidemicznego.

1
1573

Koronawirus w Polsce. Rząd przywraca granice z państwami UE i zamyka je dla cudzoziemców Premier Morawiecki poinformował, że w walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem rząd zdecydował się podjąć kolejne kroki zapobiegawcze. Dlatego od niedzieli zostanie zamknięta przestrzeń powietrzna nad Polską dla samolotów z zagranicy. Wstrzymane zostaną również międzynarodowe połączenia kolejowe.

Jesteśmy zobowiązani do wykonania kroków, by bezpieczeństwo zdrowotne było utrzymane. Do tego potrzebna jest odpowiedzialność i musimy zminimalizować skutki tej pandemii – mówił premier Morawiecki.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa od niedzieli 15 marca wprowadzamy zakaz wjazdu do kraju dla cudzoziemców, a wszyscy obywatele wjeżdżający na terytorium Polski będą poddani kwarantannie – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki przekazał w piątek wieczorem, że rząd “zdecydował się na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego”, co pozwala “nakładać dodatkowe ograniczenia, które są niezbędne, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa”.

Od niedzieli 15 marca będzie obowiązywać:

  • Zakaz wjazdu do kraju dla cudzoziemców;
  • Kwarantanna domowa dla wjeżdżających na terytorium RP.

Premier: zawieszamy działalności wszystkich restauracji, pubów, klubów, barów i kasyn

  • Od soboty działalność galerii handlowych zostanie ograniczona;
  • Zawieszona będzie działalności wszystkich restauracji, pubów, klubów, barów i kasyn. Możliwe będzie zamawianie jedzenia na wynos;
  • Nie mogą odbywać się zgromadzenia do 50 osób.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
anonimowy Recent comment authors
anonimowy
Gość
anonimowy

a co z zakładami pracy gdzie ludzie mja ze soba stycznosc i jest ich ponad 300 tak samo jest strefa zagroznie zarazeniem jak w klubach czy pubach czy kasynach