[WIDEO] Starosta Sztumski Sylwia Celmer nie odpowiedziała na pytania dziennikarzy.

12
1545

Na dziś zorganizowano konferencję prasową w Starostwie Powiatowym w Sztumie na temat pracy starostwa i podległych instytucji w związku z koronawirusem w Polsce. W krótkim oświadczeniu starosty Sylwii Celmer mogliśmy usłyszeć, że w chwili obecnej na terenie powiatu sztumskiego nie ma przypadku wystąpienia wirusa oraz o tym, że starostwo podejmuje wszelkie działania, by ta sytuacja utrzymała się jak najdłużej.

Jak powiedziała Sylwia Celmer, w budynkach Starostwa Powiatowego w Sztumie od dnia 16 marca aż do odwołania, sprawy załatwiane będą telefonicznie, drogą pocztową lub z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej. W szczególnych przypadkach osobiście, poprzez złożenie wniosku w miejscu specjalnie do tego stworzonym w budynku Starostwa przy ul. Mickiewicza 31. Samo jednak wejście do starostwa zostało zabudowane pleksą i petenci nie będą mogli przez nią przejść.

W przemówieniu przypominającym apel szkolny, starosta powiedziała że na spotkaniu 11 marca zostały mówione scenariusze różnych sytuacji, niestety nie było nam dane dopytać o jakie scenariusze chodzi. Czy powiat sztumski jest odpowiednio zabezpieczony? Czy służby mają odpowiednią ilość masek, kombinezonów i detergentów do dezynfekcji? Pytań jest wiele i jak mawia klasyk „odpowiedzi brak”. Zastanawia nas jeszcze fakt rejestracji pojazdów, nie wiemy jak ma wyglądać praca wydziału komunikacji, czy rejestracje odebrać będzie można osobiście, pocztą czy kurierem. Nie wiemy.

Starostwo zwołało konferencję żeby rozwiać wątpliwości mieszkańców, ubolewamy nad tym w jaki sposób ta konferencja się odbyła. Czy tak powinna wyglądać informacja starosty o podjętych działaniach? Zostawiamy to bez komentarza, jednocześnie czekając na Państwa komentarze po obejrzeniu pełnego nagrania wideo z wypowiedzi Starosty Sztumskiego Sylwii Celemer.

12
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
9 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
DomSztumiakJustynaRzetelnyRocki Recent comment authors
dzierzgoniak
Gość
dzierzgoniak

ta informacja podobna to ustawianych znaków drogowych na wniosek starostowej niewypal goni niewypał

Olek
Gość
Olek

Bardzo dobrze A co miała jeszcze powiedzieć wasz artykuł jest chamski

Nick
Gość
Nick

Nie chamska to jest wladza w powiecie…

Tody
Gość
Tody

Czlowiek ze wsi wyjdzie, wies z czlowieka nie…

Bob
Gość
Bob

Ona nie wie co czyta? Tragedia. Czuje sie bezpiecznie.

Sztumiak
Gość
Sztumiak

No tp powiat poleciał…

Wyborca pis
Gość
Wyborca pis

Opozycja bedzie miala pozywke. Czy mozna cos bardziej skopac.

Rocki
Gość
Rocki

Brawo za płynne czytanie.!!!!

Rzetelny
Gość
Rzetelny

Widzę ze rzetelność dziennikarska i w takich sytuacjach ma sie naprawdę gorzej niż zle. Nawet na szczytach politycznych wszyscy potrafią wznieść sie ponad ale w takim Dzierzgoniu znajdzie sie dziennikarz, wysokiej klasy specjalista który oczywiście nie rozumie czym jest oświadczenie i po co organizuje sie w sytuacji takiej jak teraz konferencje.

Sztumiak
Gość
Sztumiak

No Jacek weź bo klawiature polamiesz. Ogarnij sie czlowieku.

Dom
Gość
Dom

Tak? Ale pan rzetelny jest zajebisty. W tle za celmer widac jak byk konferencja prasowa, to co na konferencjach sie robi? Wpier… ciastka i pije kawe? Ta kobieta tylko “przeczytała” i tyle? Zal.

Justyna
Gość
Justyna

Na jakie tu pytania odpowiadać. Wszystko jasne i klarowne .