Koronawirus: dwa przypadki w Gdańsku.

3
4915

Ministerstwo Zdrowia informuje o pierwszych dwóch przypadkach koronawirusa w Gdańsku. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 84, z czego dwie osoby zmarły.

Zarażenie koronawirusem potwierdzono u dwóch kobiet, mieszkanek Pomorza (Pruszcz Gdański). Obie ostatnio przebywały za granicą. W chwili obecnej czują się dobrze, jedna ma lekkie objawy.

Szkoły i uczelnie zamknięte na dwa tygodnie

W środę, 11 marca, poinformowano o zamknięciu szkół, przedszkoli i żłobków na dwa tygodnie, od 12 do 25 marca. Minister zdrowia przypomniał, że czas wolny od szkoły to nie czas na rozrywkę, wyjścia do restauracji, spacery po galeriach handlowych czy odwiedzanie miejsc publicznych.

– To jest czas kwarantanny. Czas, który powinniśmy spędzić w domu, w izolacji, starając się nie zakazić i nie zarażać innych. Prosimy, aby poważnie potraktować to ryzyko. Nawet jeśli jesteśmy młodzi i silni, możemy być przyczyną choroby kogoś, kto jest starszy i słabszy. Nie skazujmy nikogo na takie ryzyko i działajmy według procedur, bo tylko wtedy system profilaktyki zadziała – mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia

3
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JoannaWirJjtt Recent comment authors
Jjtt
Gość
Jjtt

Pruszcz Gdański

Wir
Gość
Wir

A nie Pszczółki i Skowarcz ???

Joanna
Gość
Joanna

Pszczółki dwie osoby