Trzyosobowa rodzina z podejrzeniem koronawirusa na SOR w Sztumie.

3
7634

Trzyosobowa rodzina pojawiła się w sobotę wieczorem na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Sztumie. U jednej z osób wystąpiły objawy koronawirusa. Wszyscy zostali odwiezieni do Szpitala Zakaźnego w Gdańsku. Dyrekcja Szpitala Polskiego w Sztumie uspokaja – SOR pracuje normalnie, w niedzielę zostanie ustawiony specjalny namiot, służący jako wstępna izba przyjęć.

Jak nam przekazała Marzanna Kaczanowska, dyrektor Szpitala Polskiego w Sztumie, trzyosobowa rodzina – matka, ojciec i dziecko – zgłosili się na Szpitalny Oddział Ratunkowy, ponieważ u jednej z tych osób wystąpiły objawy koronawirusa. Zastosowano wszystkie procedury przewidziane instrukcją postępowania według wytycznych Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Zadysponowana została specjalna karetka do transportu pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Rodzina została przewieziona do Szpitala Zakaźnego w Gdańsku. Tam przejdzie kolejne badania dla potwierdzenia, czy istotnie mamy do czynienia z koronawirusem.

W tzw. międzyczasie do Szpitala Polskiego przybyli strażacy z gotowością ustawienia specjalnego namiotu, na wypadek wyłączenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jak podaje dyr. Kaczanowska, SOR pracuje nadal bez przeszkód, podobnie jak wszystkie pozostałe oddziały szpitalne. Namiot zostanie ustawiony dziś i służyć będzie jako wstępna izba przyjęć, na wypadek pojawiania się kolejnych pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

Dyrekcja Szpitala Polskiego w Sztumie apeluje za naszym pośrednictwem do wszystkich mieszkańców Sztumu i powiatu sztumskiego o stosowanie się do wszystkich zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej, podawanych także na łamach naszego portalu. Mówią one m.in. o tym, by w razie podejrzenia koronawirusa nie przychodzić do szpitala czy ośrodka zdrowia, lecz powiadomić odpowiednie służby telefonicznie. Specjalna karetka przyjedzie na miejsce.

guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
jkj
jkj
8 miesięcy temu

Wszędzie ogranicz wizyty w urzędzie, a co z sprzedawcami oni mają się narażać. Oni muszą pracować sprzedawca to najgorszy zawód.

Mieszkaniec 1
Mieszkaniec 1
8 miesięcy temu

Czy wiadomo juz jaki jest wynik na koronowirusa tych osob.?

Młoda
Młoda
8 miesięcy temu

Powinni podac z kąd te osoby?
Badzcie ludzmi i zostańcie w donu te 2 tygodnie po powrocie z zagranicy to nie jest smieszne narażacie osoby starsze i chore