[WIDEO] Dyrektor sztumskiego szpitala o sytuacji w placówce.

5
3122

Ostatni weekend dla Szpitali Polskich w Sztumie był prawdziwym sprawdzianem na wypadek wystąpienia koronawirusa w naszym powiecie. Jak już informowaliśmy Państwa w sobotę na Szpitalny Oddział Ratunkowy, zgłosiła się trzyosobowa rodzina u której podejrzewa się wystąpienie wirusa. Rodzina została zabrana na testy do szpitala zakaźnego w Gdańsku. Na chwilę obecną nie posiadamy jeszcze informacji o wynikach tego testu.

W związku z zaistniałą sytuacja spotkaliśmy się dziś z Marzanną Kaczanowską Dyrektor Szpitali Polskich w Sztumie, która w oświadczeniu poinformowała krok po kroku, co musi zrobić każda osoba u której podejrzewa się wystąpienie koronawirusa. Jak mówi dyrektor szpitala, pod żadnym pozorem nie można zgłosić się osobiście do szpitala. Jest to kategorycznie zabronione.

Pamiętać należy jednak o ważnych aspektach. Podejrzewać koronawirusa można u osób które miały kontakt z osobą zarażoną lub przebywały w ciągu ostatnich 14 dni na terenie kraju, gdzie występuje koronawirus oraz występują u nich objawy zarażenia tzn. wysoka gorączka, duszności, kaszel.

W tym wypadku należy nie mylić zwykłego przeziębienia z wirusem! Jeżeli spełniasz wszystkie podane powyżej symptomy i byłeś za granicą, wtedy dopiero dzwoń na poniższe numery telefonu.

Całodobowy telefon – 693 115 7666 lub do godz. 15.00 – 55 647 25 55, Pomorski Centrum Chorób Zakaźnych w Gdańsku – 58 341 55 47.

Nie oszukuj ratowników medycznych..

Wzywając pomocy medycznej, pamiętajmy by nie oszukiwać ratowników medycznych którzy zbierają wywiad medyczny na temat naszego stanu. Zdarza się że pacjenci zatajają przed medykami ważne informacje np. o powrocie z zagranicy lub tez wykorzystują fakt koronawirusa by szybciej została udzielona im pomoc medyczna. Dlatego służby medyczne apelują o zachowanie powagi sytuacji. W wyniku podawania nieprawdziwych informacji, może dojść do sytuacji że system stanie się niewydolny.

Więcej informacji w materiale filmowym!

5
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
SztumSztumSztumH6m...Życzliwy Recent comment authors
Życzliwy
Gość
Życzliwy

Lepiej się pochwal Kobieto jakieś środki macie do dezynfekcji i maski bez atestów… Ta wasza cała dyrekcja to się nadaje to tarcia chrzanu przed sorem. Przestań się jąkać przedewszytskim w wypowiedziach…

H6m...
Gość
H6m...

A czemu ten namiot nie stał wcześniej? Tylko po fakcie!!! Taka właśnie jest ta dyrekcja. Było pokazać powagę sytuacji a nie po Fakcie.

Sztum
Gość
Sztum

Tak tak a po fakcie biegałaś razem z Elzunia obsrane że nic nie ma według wytycznych… Ale już odpowiednie instytucje są powowidomione i będą badać wasze przygotowanie… I zaniedbanie

Sztum
Gość
Sztum

Czemu Pan modernizator strony nie dopuszcza komamtzray które są nie na rękę dyrekcji??

Sztum
Gość
Sztum

Przecież jest wolność słowa, a Ty co robisz z wolna wypowiedzią? Usuwasz pajacu