Kolejny przypadek pacjenta który u siebie rozpoznał objawy koronowirusa i PRZYSZEDŁ na SOR.

4
2027

Ponownie do sztumskiego Szpitala Polskiego przyszła osoba, która obawiała się, czy nie ma koronawirusa. Brzmi to wręcz niewiarygodnie, ale to już trzeci taki przypadek, mimo że z wielu stron płyną apele, by w podobnej sytuacji NIE PRZYCHODZIĆ DO SZPITALA.

Przypomnijmy: w sobotę do Szpitala Polskiego przyszła trzyosobowa rodzina, u jednej z osób miały wystąpić objawy koronawirusa. Rodzina weszła nawet na Szpitalny Oddział Ratunkowy, dzięki szybkiej reakcji personelu doszło do separacji pacjentów od reszty zespołu.

Dziś okazało się, że u rodziny koronawirusa na szczęście nie stwierdzono. Lecz w niedzielę wieczorem do szpitala przyszedł …następny pacjent, który u siebie dostrzegł objawy koronawirusa. Trafił już do specjalnego namiotu, stanowiącego wstępną izbę przyjęć. Wejście do szpitala zamknięto. Pacjenta zbadano, przeprowadzono wywiad i odesłano do domu, polecając nadal obserwować swój stan zdrowia.

Z wielu stron płyną wciąż apele, by w razie obaw o koronawirusa nie przychodzić do placówek służby zdrowia, lecz kontaktować się telefonicznie. Jak widać, apele te nie odnoszą skutku, gdyż do sztumskiego Szpitala Polskiego przyszedł …jeszcze jeden pacjent w tej samej sprawie! Okazało się, że przyjechał z Belgii, po drodze nienajlepiej się czuł. Na granicy został zbadany, objawów koronawirusa nie wykryto. Udał się do domu.

O ile pamiętamy zasady wpuszczania do kraju obywateli wracających z zagranicy, po przyjeździe powinien przez 14 dni przebywać na domowej kwarantannie. Pacjent narzekał na kiepskie samopoczucie, więc przyszedł do szpitala. Również trafił do wspomnianego namiotu, został zbadany i odesłany do domu.

Powiadomiono również policję, ponieważ złamanie zasad kwarantanny może być karane.

Szpital Polski ponownie apeluje do wszystkich, by postępować zgodnie ze wskazówkami Państwowej Inspekcji Sanitarnej i nie przychodzić do placówki.

4
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
inwestor xKwasAbcJol Recent comment authors
Jol
Gość
Jol

Pan wracający z Belgii mial przed zawał dzwonił do sanepidu kazano mu dzwonić na kardiologie tam go zbyli nie rozumiem miał umrzeć bo ma kwarantanne

Kwas
Gość
Kwas

Przedzawał to mam ja, Pani i wszyscy wokół. Jest albo zawał serca albo go nie ma. Jeżeli Pan który się zgłosił został odesłany widocznie nic mu nie było.

Abc
Gość
Abc

Tylko wysokie kary finansowe za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny zmuszą takich nieodpowiedzialnych egoistów do myślenia!

inwestor x
Gość
inwestor x

GSZ i chodzisz gdzie chcesz!!!!!!!!!!!!!!!!!