Sprawca kradzieży w marketach oraz usiłowania włamania zatrzymany przez policję

0
887

Sztumscy policjanci Wydziału Kryminalnego w Sztumie zajmowali się sprawą kradzieży w marketach. Funkcjonariusze ustalili, że osobą odpowiedzialną za te czynny może być mieszkaniec powiatu sztumskiego. Kryminalni podjęli obserwację mężczyzny i w efekcie prowadzonych działań zatrzymali 32-latka podejrzanego o kradzieże.


Sztumscy policjanci z Wydziału Kryminalnego w Sztumie w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali mieszkańca powiatu sztumskiego podejrzanego o dwie kradzieże w markecie na terenie powiatu sztumskiego oraz jednej kradzieży w markecie na terenie powiatu malborskiego. Łupem sprawcy kradzieży padały głównie alkohol oraz płyty CD do konsoli gier. Do wszystkich trzech kradzieży doszło w grudniu zeszłego roku. Łączna wartość skradzionego towaru wyniosła ponad 4 tys. zł.

Ponadto kryminalni w wyniku dalszych prac ustalili, iż ten sam mężczyzna w marcu tego roku usiłował włamać się do rozmieniarki banknotów jednej ze sztumskich myjni samochodowych. Jednakże celu nie osiągnął, z uwagi na niemożność pokonania zabezpieczeń urządzenia. W wyniku czego dokonał zniszczenia mienia tej rozmieniarki na kwotę ponad 1,5 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do winy oraz złożył obszerne wyjaśnienia.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Za kradzieże, usiłowanie włamania oraz zniszczenie mienia grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments