Wracając do kraju musisz wypełnić “Kartę pasażera”. Zobacz co trzeba podać.

0
564

Od niedzieli obowiązuje zawieszenie na 10 dni międzynarodowych pasażerskich połączeń lotniczych i kolejowych. Wprowadzony został także zakaz wjazdu do Polski dla cudzoziemców. Polacy powracający do kraju muszą wypełniać formularz “Kartę pasażera”. Podajemy, jakie dane trzeba podać wypełniając go.

Obywatele RP nadal mogą wrócić do Polski samochodami osobowymi, busami i autokarami. Jednak w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa, pracownicy służby zdrowia poproszą takie osoby w momencie przekraczania granicy o wypełnienie formularza. Podanie informacji ma pozwolić służbom na kontakt z podróżnymi, jeśli doszło do narażenia ich na chorobę zakaźną.
Główny Inspektorat Sanitarny podkreśla, że “bardzo ważne jest, aby wypełnić ten formularz dokładnie i w całości”. Zapewnia przy tym, że dane będą zabezpieczone zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i użyte jedynie do ochrony zdrowia publicznego.

W przypadku dziecka, kartę wypełnia dorosły opiekun.

Wypełniając “Kartę pasażera” podać trzeba:

  1. Imię i nazwisko
  2. Nr PESEL/rodzaj, nr i seria innego dokumentu potwierdzającego tożsamość
  3. Adres zamieszkania (państwo,województwo/region,powiat, miejscowość, ulica, nr domu, nr mieszkania, kod pocztowy)
  4. Nr tel. do kontaktu (najlepiej komórkowy, można podać więcej niż jeden)
  5. Adres e-mail do kontaktu
  6. Adres tymczasowy – jeżeli w Polsce jest się tylko przejazdem (państwo, województwo, powiat, miejscowość, ulica, nr domu, nr mieszkania, kod pocztowy, ew. nazwa hotelu)
  7. Osobę do kontaktu, w razie nagłej potrzeby (imię i nazwisko, nr tel. najlepiej komórkowy)

DODAJ KOMENTARZ:

avatar