Koronawirus w Polsce. Jest decyzja o użyciu wojska.

0
934

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podjął decyzję w sprawie użycia oddziałów i pododdziałów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej do pomocy policji “w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego” w kraju. Decyzja szefa MON obowiązuje od północy 19 marca.

Na stronach internetowych Dziennika Urzędowego Ministerstwa Obrony Narodowej poinformowano, że MON polecił “wydzielić do pomocy policji, w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, pododdziały Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej”.

Poinformowano tam także, że wykonywanie tych zadań następuje od dnia jej ogłoszenia, czyli od północy 19 marca.

“Decyzja nie oznacza, że wojsko zostanie użyte, by pilnować porządku w miastach”

“Skład wydzielonych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, ich zadania, liczebność, obszar, na jakim wydzielone Siły Zbrojne będą wykonywały zadania, oraz czas ich wykonywania, a także ograniczenia dotyczące użycia posiadanych środków określi Minister Obrony Narodowej w porozumieniu z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji” – poinformowano.

Wcześniej minister wielokrotnie informował o żołnierzach zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa. MON podkreślił, że decyzja o udzieleniu pomocy policji nie oznacza, że wojsko zostanie użyte, by pilnować porządku w miastach.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar