Premier: wprowadzamy stan epidemii, lekcje w szkołach wstrzymane do świąt.

0
797

Pandemia koronawirusa wymusza na władzy podejmowanie daleko idących decyzji. Jedną z nich jest ogłoszenie stanu epidemii w Polsce.

Żeby ograniczać dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa wprowadzamy stan epidemii – powiedział na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Podjęliśmy także decyzję o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocy – dodał premier.

W obliczu światowej pandemii najważniejsze słowa to bezpieczeństwo i odpowiedzialność. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego, co pozwala nakładać niezbędne ograniczenia dla przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Będziemy wprowadzali pełne kontrole na wszystkich polskich granicach – powiedział premier na konferencji 13 marca.

W Polsce coraz więcej wykrytych zakażeń

Liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 411, po tym, gdy wykryto go u kolejnych 33 osób – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. W wyniku COVID-19 umarło 5 pacjentów. Potwierdzone zostały 33 nowe przypadki zakażenia.

Dotyczą one 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar